Температура в приміщенні, алкоголь, спорт, електроніка увійшли в список основних причин безсоння у сучасних людей, складений німецькими лікарями.

Причина: невідповідна температура. Експерти відзначають, що в спальні не повинно бути жарко, рекомендована температура в приміщенні для сну становить від 16 до 19 градусів за Цельсієм. Любителі більш прохолодного повітря можуть дозволити собі спати і при 12 градусах (але не нижче).

«Для мозку корисніше перебувати в умовах низької температури навколишнього середовища, оскільки так він забезпечується великою кількістю крові. Крім того, він стимулює активне спалювання жиру для підтримки температури тіла в прохолодній спальні», – пояснили лікарі.

Причина: алкоголь. Хоча після вживання алкоголю сон зазвичай настає швидше, його якість виявляється більш низьким, ніж у «тверезого» сну. Вечірня випивка збільшує ризик хропіння, посилює виведення сечі і спрагу, і все це, безумовно, не сприяє повноцінному безперервному сну.

Причина: електроніка. За словами лікарів, електронним пристроям не повинно бути місця в спальні. Вони радять не дивитися на дисплеї гаджетів мінімум за годину до сну. Порушення цього правила веде до збою у виробництві гормону сну мелатоніну, що створює труднощі при засипанні і робить сам сон дуже непевним.

Причина: спорт. Дослідження, проведене вченими з Університету штату Орегон, показало, що регулярні фізичні вправи полегшують засинання. Однак чим більше часу проходить між тренуваннями і сном, тим більше користі вони приносять. Фізична активність перед сном збільшує концентрації гормони, які не дають розслабитися і заснути. Перед сном рекомендуються тільки тихі рухи, такі як розслаблена вечірня прогулянка або дуже Повільна їзда на велосипеді.

Причина: робота. Лікар рекомендують по закінченні робочого дня викидати з голови всі думки про роботу, так що, перебуваючи в ліжку, не потрібно планувати свій наступний робочий день в розумі. Для працюючих людей важливо, щоб між роботою і сном проходило не менше двох годин, підкреслюють експерти.

Джерело: Focus