Стрес, неправильне харчування, шкідливі звички – все це забирає наші цінні роки. Західні вчені провели дослідження і з’ясували, як можна продовжити життя на десять років.

Наукові співробітники Гарвардського університету та Амстердамського університету прикладних наук протягом двадцяти років стежили за 100 000 чоловік у віці від 50 років і старше. Вчені визначили кілька груп ризику: алкоголь, куріння, низька фізична активність, зайва вага і неправильне харчування. Всіх випробовуваних розділили по групах.

Не можна сказати, що результати дослідження сильно здивували громадськість. Дійсно, ті, хто вів неправильний спосіб життя і страждав від шкідливих звичок, частіше страждали від різних захворювань зразок раку і прожили приблизно на 10 років менше тих, хто дотримувався ЗСЖ.

Читайте також:  Ранок без кави: як відмовитися від кофеїну

Так, у жінок, які піклуються про своє здоров’я в середньому цей показник склав 84,4 року проти 73,7 року у тих, хто вів неправильний спосіб життя. Що стосується чоловіків, то ці показники склали 81,1 року проти 73,5 року відповідно, інформує РИА Новости.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News