Теорія про користь молока в справі зміцнення здоров’я оскаржується багатьма вченими. Чому ж вони вважають, що молоко не допомагає зробити організм сильнішим?

Непереносимість. Згідно з даними, представленим Американським коледжем алергії, астми і імунології (ACAAI), більше половини дітей з алергією на їжу у віці до 1 року мають алергію на коров’яче молоко. Серед дорослих людей приблизно 65% страждають непереносимістю лактози, тобто їх організм не може перетравлювати ключовий цукор (лактозу), що міститься в молоці та інших молочних продуктах.

«Вживання молочних продуктів може призвести до появи ознак і симптомів непереносимості, включаючи прищі, розлад шлунка, гази і здуття живота», – констатують фахівці.

Читайте також:  Чому ліки по-різному впливають на людей: результати дослідження

Але відмовитися від молока, вважають фахівці, може бути правильним рішенням навіть для тих людей, які не страждають алергією на молоко

Ризик раку. Дослідження показують, що молочні продукти збільшують вироблення гормону, званого інсуліноподібним фактором росту (IGF-1), який сприяє розвитку раку у людей. Зокрема, високий рівень споживання молочних продуктів корелює з підвищеним (на цілих 50%) ризиком раку простати.

Не захищає від переломів. Молоко всупереч розхожій думці не зменшує ризику переломів: для міцності кісток важливий не стільки кальцій, скільки вітамін D3, стверджують фахівці. Є дані, що низький рівень споживання молочних продуктів пов’язаний і з низьким ризиком розвитку остеопорозу.

Читайте також:  Секрети молодості: 4 добавки, які захистять шкіру від ознак старіння

Шкодить кишечнику. Споживання молочних продуктів може зруйнувати здорові бактерії, які живуть в кишечнику, що може погіршувати його здатність поглинати поживні речовини і таким чином послаблює імунну систему.

Не є незамінним. Вітаміни та мінерали, що містяться в молоці, можна легко знайти в інших продуктах, включаючи рибу, овочі та яйця. Таким чином, відмова від молока не зашкодить організму, підкреслюють противники цього продукту.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News