Нездатність добре бачити вночі або при поганому освітленні називається курячою сліпотою (нікталопією). Цей стан може бути симптомом якогось основного захворювання, а також ознакою дефіциту поживних речовин.

Про причини погіршення зору в сутінках і темряві розповіли фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic).

Короткозорість

Короткозорість може заважати добре бачити на великих відстанях в темряві, особливо якщо у людини немає відповідних окулярів або контактних лінз. В такому випадку для вирішення проблеми може бути досить нового рецепта.

Деякі ліки

Деякі ліки також можуть викликати тимчасові проблеми з нічним зором. Іноді препарати змінюють розмір зіниць, що ускладнює зір в умовах слабкого освітлення. Також існують ліки, які уповільнюють здатність очей адаптуватися від яскравого освітлення до тьмяного.

Катаракта

Катаракта – це помутніння кришталика ока. Цей стан є ще однією причиною проблем із зором в нічний час. У міру формування катаракти в око потрапляє менше світла, а це означає, що людині потрібно більше світла, щоб бачити. Люди з катарактою часто скаржаться на труднощі при водінні в нічний час і в дощ, на засліплення фарами зустрічних автомобілів.

Дефіцит поживних речовин

Знизити здатність бачити в темряві може дефіцит вітаміну А. Рівень вітаміну перевіряють за допомогою аналізу крові, проблеми із зором можуть бути оборотними при заповненні дефіциту. Додавання продуктів, багатих вітаміном А, таких як морква, молочні продукти або скумбрія, здатні допомогти відновити нічний зір.

Пігментний ретиніт

Це одне з декількох спадкових захворювань, що викликають проблеми з нічним зором. Пігментний ретиніт призводить до погіршення стану сітківки, яка є частиною ока, що сприймає світло.