Алое вера містить саліцилати і, як було показано, має антитромбоцитарний ефект, подібний до аспірину.

Згустки крові можуть закласти основу для серйозних проблем зі здоров’ям, таких як серцеві напади та інсульти. Ліки, які називають антикоагулянтами, найбільш надійно розчиняють шкідливі тромби, але деякі рослини продемонстрували аналогічні ефекти. За словами лікаря, один з них навіть демонструє ефекти, порівняні з аспірином, що розріджує кров.

Хоча немає жодної заміни належного медичного лікування, лікар-дієтолог Василина Пономарьова поділилася, що два продукти можуть допомогти впоратися зі шкідливими тромбами.

Бромелайн

Ананас має не тільки свіжий і солодкий смак, він також містить бромелайн.

Бромелайн описує групу різних ферментів, отриманих із стебел, плодів та соку рослини ананас. Було показано, що ця суміш різних ферментів, таких як ендопептидази та фосфатази, має широкий спектр біохімічних властивостей. Доведено, що бромелайн збільшує фібриноліз – здатність руйнувати тромби – та інгібує синтез фібрину – основного білка, необхідного для згортання крові. Це викликає деградацію фібрину.

Алое вера

Алое вера, відоме своїми заспокійливими властивостями при сонячному опіку, є сукулентною рослиною з зеленим м’ясистим листям, що належить до сімейства лілейних.

У недавньому лабораторному дослідженні 2022 року було виявлено, що екстракт алое вера значно збільшує час PT та APTT (тести, які вимірюють, скільки часу потрібно крові для зсідання крові), а також знижує вироблення фібриногену.

Алое вера містить саліцилати і, як було показано, має антитромбоцитарний ефект, подібний до аспірину. Проте мало мало досліджень.