Постійна активність, пошук мети в житті, повільний прийом їжі – таких принципів дотримуються Японські довгожителі. Японія вважається країною з найвищою тривалістю життя. Жителі цієї держави традиційно дотримуються ряду принципів, які дозволяють їм залишатися здоровими і щасливими з роками.

Японія відома низьким рівнем смертності від ішемічної хвороби серця і раку. Ці захворювання є одними з найчастіших причин ранньої смерті. У звіті, опублікованому в журналі Nature, дослідники заявили, що низький рівень поширеності цих недуг в Японії пов’язаний з культурою харчування.

Серед населення мало людей з ожирінням. Японці їдять менше червоного м’яса і більше риби з рослинними продуктами. Вони також в основному п’ють зелений чай без цукру.

Однак не тільки продукти харчування впливають на японське довголіття. Є й інші ключові фактори.

Самореалізація, пошук мети в житті

“Ікігай” – японський еквівалент “радості життя”. Ця давня філософія вчить тому, що людина повинна шукати радість і мета в житті, а не просто існувати. При цьому мета повинна полягати у визначенні особистої місії. Того, що буде подобатися і добре виходити і одночасно приносити користь світу. На думку психологів, це призводить до підвищення самооцінки і кращої якості життя.

Пішки, а не на машині

Середньостатистичний японець любить залишатися активним, ходити, підніматися по сходах, сидіти навпочіпки. Замість машини він віддасть перевагу йти на роботу пішки або сісти на поїзд. Крім того, замість сидіння на стільцях і диванах вони часто просто сидять на підлозі. Деякі дослідження стверджують, що сидіння на підлозі сприяє довголіттю. Це пов’язано з тим, що здатність людини вставати з підлоги без допомоги рук говорить про його хорошому фізичному стані.

Повільний прийом їжі

У Японії сім’ї їдять разом, сидячи на підлозі і використовуючи палички для їжі, що значно уповільнює процес прийняття їжі. Крім того, японці подають менші порції і самі по собі віддають перевагу більш повільний стиль харчування.

Їсти не до повного насичення

Японська практика “Хара хаті Бу” передбачає певний метод харчування. Він полягає в тому, що потрібно їсти до тих пір, поки людина не буде ситий на 80%. Зазвичай мозку потрібно не менше 20 хвилин, щоб отримати сигнал від організму про почуття насичення. Тому з-за столу рекомендується виходити з легким почуттям голоду. Він пройде, коли мозок повністю “переварить” отриману їжу, передає TimesNowNews.

Часті чаювання

Кожен, напевно, чув про японську чайну церемонію. Відомо, що чай багатий антиоксидантами, які зміцнюють імунну систему, допомагають боротися з раком, сприяють травленню, підвищують рівень енергії і регулюють кров’яний тиск. А це безпосередньо впливає на здоров’я і довголіття.