Ризик розвитку раку підвищується при курінні, надмірному вживанні алкоголю і їжі з великою кількістю хімікатів в складі. Про це розповів медик Олексій Добровольський.

Як пояснив Олексій Добровольський, при палінні небезпеці піддаються головним чином легені, оскільки на них осідають канцерогени. Однак не кожна людина, що має цю шкідливу звичку, захворіє на рак.

Все залежить від імунітету і власної системи захисту. Алкоголь підвищує ризик розвитку онкології тільки в тому випадку, якщо їм зловживати. Під удар потрапляє насамперед печінка. Спочатку виникає цироз, а потім він переходить в рак.

Що ж стосується раціону, найбільшу небезпеку становлять напівфабрикати і ненатуральні продукти. З меню необхідно по максимуму виключити їжу з великою кількістю хімікатів в складі.

Корисною для здоров’я є клітковина, що міститься в овочах і фруктах, оскільки вона налагоджує роботу кишечника і дозволяє своєчасно евакуюватися його вмісту. Крім того, для зміцнення імунітету необхідно добре висипатися і займатися спортом.