Більшість людей сидять по кілька годин щодня. Це швидко призводить до болів у спині. Дізнайтеся тут, як зберегти здоров’я спини у довгостроковій перспективі.

«Болі в спині торкаються більшості населення: близько 85 відсотків усіх дорослих хоча б раз страждали від болю в спині», — каже лікар-терапевт Ірина Андрєєва.

І справа не обмежується разовими скаргами. Двоє з трьох пацієнтів страждають від болю, що повторюється. Час зробити щось для вашої спини.

Як зберегти спину здоровою і чого слід уникати

1. Сидіть правильно

Багато людей проводять робочий день сидячи. Однак офісна робота створює навантаження на чутливий поперековий відділ хребта.
Ось чому правильне сидіння дуже важливе для здорової спини. Девіз “животом усередину, грудьми назовні” проблему не вирішує.

Читайте також:  Які генетичні захворювання здатні викликати рак

Якщо ви хочете без болю провести день в офісі, вам слід звернути увагу на правильну ергономіку вашого робочого місця.

2. Не носите із собою важкі сумки

Дослідження показує, що близько 50 відсотків жінок страждають від болю у спині через сумки.

Цілком можливо, що напружені плечі викликані не сидінням за комп’ютером. Чоловіки також люблять використовувати у подорожі дорожню сумку замість валізи.

“Одностороння напруга, що виникає при носінні сумки, особливо важко позначається на організмі. Тому краще використовувати рюкзаки або, якщо у вас багато багажу, валіза на коліщатках”, – радить Андрєєва.

3. Здорове харчування для сильної спини

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу

Здорове та різноманітне харчування підтримує весь організм. Якщо організм отримує погане паливо, спина теж зношується швидше. Вітаміни та мінерали забезпечують м’язи та суглоби цінними поживними речовинами та цілісно зміцнюють їх.

“Здорове харчування у повсякденному житті не обов’язково має бути наукою. Той, хто намагається їсти багато овочів та фруктів, цільнозернових продуктів та корисних жирів, наприклад, із лляної олії, лляного насіння, горіхів та жирної риби, чинить правильно”.

Здоровим міжхребцевим дискам потрібна рідина. Найкраще підійде негазована вода, вода з лимоном та несолодкий чай. Алкоголь, фруктові соки та безалкогольні напої слід вживати лише у помірних кількостях.

Читайте також:  4 популярні продукти ,які забирають у організму занадто багато енергії

4. Більше вправ

“Нестача фізичних вправ є причиною багатьох захворювань, у тому числі болю в спині”.

Це не обов’язково має бути змагальний вид спорту. Усього дві-три години вправ середньої інтенсивності на тиждень можуть допомогти запобігти болю в спині та зняти закупорку.

5. Виконуйте вправи на стійкість

Ваші щоденні вправи вже йдуть добре?

“І остання порада: тренування спини зміцнює м’язи спини і може запобігти наступному болю”.

Якщо у вас болить, спочатку зверніться до лікаря.