Вчені не виключають, що трави можуть бути пов’язані зі збільшеною тривалістю життя, оскільки вони входять в раціон харчування жителів так званої блакитної зони (Ікарія, Окінава, Сардинія, Нікоя), які відомі своїм довголіттям. Особливою популярністю у них користуються п’ять приправ.

Кріп

“Кріп багатий вітамінами А, В і С, містить багато клітковини, а також може знижувати кров’яний тиск і діяти як сечогінний засіб”, – розповіла доктор медичних наук Лоррен Харріс-Пінкус. Крім того, він є хорошим джерелом марганцю, який важливий для активації різних ферментів, захисту клітин, регулювання рівня цукру в крові і загоєння ран. Також кріп містить велику кількість рослинних сполук, які діють як потужний антиоксидант і протизапальний агент.

Читайте також:  Сонливість при вживанні кави може говорити про хвороби

Орегано

Орегано теж багатий антиоксидантами і речовинами, які можуть запобігти пошкодженню клітин, нейтралізуючи викликають запалення вільні радикали. В ході дослідження було виявлено, що орегано ефективно проти 23 видів бактерій.

Розмарин

Розмарин є відмінним джерелом заліза, кальцію і вітаміну B6. Також було доведено, що трава покращує когнітивні здібності, пам’ять і підсилює роботу імунній системі. Вчені пов’язують це з карнозиновою кислотою, яка міститься в спеції. Більш того, згідно з дослідженням, опублікованим в Therapeutic Advances in Psychopharmacology, аромат розмарину покращує концентрацію і настрій.

Кінза

Кінза вважається традиційною приправою на півострові Нікоя в Коста-Ріці. Вона містить безліч антиоксидантів і, як було доведено, бореться із запаленнями і знижує ризик деяких хронічних захворювань, особливо хвороб серця.

Читайте також:  Чому двоїться в очах і наскільки це небезпечно

Часник

Протягом століть відомо, що часник має лікувальні властивості. Рослина є основним продуктом харчування у всіх регіонах блакитної зони, особливо на Окінаві. “Часник неодноразово доводив свою здатність зміцнювати імунну систему і боротися з застудою. Крім того, він знижує кров’яний тиск і рівень холестерину ЛПНЩ”, – розповіла доктор Іліз Шапіро. В одному дослідженні було показано, що екстракт часнику (від 600 мг до 1500 мг) так само ефективний у зниженні артеріального тиску, як і ліки атенолол.