Банани зазвичай завозяться в Україну та інші країни недозрілими. У магазинах їм створюють спеціальні умови зберігання, що запобігають раннє псування. Але дуже часто буквально через пару днів вони чорніють. Для того щоб зрозуміти, чи можна якось уповільнити цей процес, потрібно знати, чому це відбувається і які банани краще купувати.

Які банани вибрати в магазині

Рівномірно жовтий плід з зеленуватою плодоніжкою краще з’їсти протягом першої доби після придбання. А ось банан із зеленою шкіркою, якщо його правильно транспортували і зберігали, зможе природним шляхом дозріти будинку. Однак якщо на шкірці є темні цятки, довго плід зберігатися не буде. Від покупки таких бананів краще відмовитися або з’їсти їх відразу ж, поки вони не почали чорніти.

Як зберігати банани вдома, щоб вони не чорніли

Є ряд простих правил, яких слід дотримуватися:

  • уникайте поліетиленових пакетів, так як в них накопичується конденсат, який призводить до прискорення псування і загнивання фруктів. Краще зберігати банани у відкритому вигляді або в прочиненому паперовому пакеті. Хорошим варіантом стане дерев’яний ящик або картонна коробка;
  • тримайте банани якнайдалі від стиглих або достигають фруктів – яблук, груш. Вони виділяють етилен, що сприяє прискоренню дозрівання бананів – – і ті дуже швидко почнуть темніти;
  • також важливо уникати попадання прямих сонячних променів, інакше банани швидко почорніють, пише InMyRoom Food;
  • з цієї ж причини бажано зберігати банани подалі від джерел тепла;
  • тримати в холодильнику банани не рекомендується, так як їх зовнішній вигляд від низьких температур також постраждає. Якщо все ж виникла така необхідність, бажано вибрати саме “тепле” місце, наприклад, на дверцятах або нижній полиці.