Вчені прокоментували популярні теорії про серцево-судинні захворювання. На думку експертів, кілька з цих теорій, в які вірить величезна кількість людей, – не що інше як міфи, від яких давно пора відмовитися.

Багато хто думає, що небезпечні хвороби серця передаються спадково – якщо хтось із батьків переніс інфаркт, він швидше за все станеться у їх потомства. Але вчені стверджують, що генетична природа серцево-судинних захворювань аж ніяк не переважує впливу способу життя. Фізична активність і правильне харчування реально допомагають уникнути появи захворювання тим, чиї родичі страждали від проблем з серцем.

Помилкою є і думка про те, що чоловіки частіше, ніж жінки стають жертвами серцевих недуг. За словами наукових експертів, з віком у жінок схильність до хвороб серця і судин проявляється не в меншій мірі, ніж у чоловіків.

Також помилкою є твердження про те, що хвороби серця властиві тільки людям похилого віку. В умовах сучасних реалій у молодих людей ризик постраждати від хвороб серця високий як ніколи – цьому сприяють малорухливий спосіб життя у дитячі роки, зайва вага, зловживання фаст-фудом і цукром.

Більшість людей вважають, що інфаркт обов’язково проявляється у вигляді гострого болю в грудях. Міф! Дуже часто першими симптомами інфаркту стають важке дихання, блювання, біль у плечі.

Ще одна теорія говорить, що хвороб серця у людини передують проблеми з тиском і гіпертонією. Проблема в тому, що часто люди не підозрюють про наявність у них гіпертонії, її далеко не завжди вдається діагностувати.