Від втрати речей до заплутаності деменція проявляється не тільки втратою пам’яті.

Можливість швидко визначити попереджувальні знаки може виграти дорогоцінний час, щоб втрутитися, доки не стало занадто пізно. Ось 5 “ранніх” ознак, які не можна ігнорувати.

Існує п’ять попереджувальних знаків, які можуть стати тривожними дзвінками, пише Express.

Проблеми у плануванні чи вирішенні проблем

Незалежно від того, чи намагаєтеся ви слідувати сімейному рецепту або стежити за щомісячними рахунками, деяким пацієнтам з деменцією важко слідувати плану або працювати з цифрами.

Хвороба Альцгеймер також може викликати проблеми з концентрацією уваги, що може означати, що вам потрібно набагато більше часу, щоб робити звичні речі. Однією з типових ознак цієї категорії є «випадкові помилки» під час управління фінансами чи рахунками за домашнє господарство.

Проблеми з виконанням знайомих завдань

Подібно до боротьби за дотримання сімейного рецепту, речі, які ви робили сотні разів, можуть раптово стати чужими. Люди з хворобою Альцгеймера часто важко виконують прості повсякденні завдання, починаючи від поїздки в знайоме місце і закінчуючи записом улюбленого телешоу.

Плутанина з часом або місцем

Коли ви у відпустці чи відпочиваєте від роботи, легко забути, який сьогодні день, і дозволити часу пройти непомітно.

“Однак люди з хворобою Альцгеймера втрачають рахунок не лише дат, а й пори року. Пацієнти можуть навіть забути, де вони знаходяться і як вони сюди потрапили”.
Проблеми зі словами в усному чи письмовому мовленні

Якщо ви продовжуєте виявляти, що не можете підписатися на розмову або приєднатися до неї, це може бути тривожним сигналом.

Іноді пацієнти зупиняються серед розмови і не знають, як продовжити, або можуть повторити те, що вже сказали.

Крім того, у них можуть виникнути проблеми зі словниковим запасом, проблеми із називанням знайомого предмета або початок використання неправильних назв.

Втрата речей

Завжди шукаєте свій телефон та ключі? Класти речі в незвичайні місця або втрачати предмети — ще одна рання ознака хвороби Альцгеймера. Що гірше, пацієнти часто виявляють, що вони можуть повторити свої кроки, щоб знову знайти недоречні предмети.