Від втрати речей до заплутаності деменція проявляється не тільки втратою пам’яті.

Можливість швидко визначити попереджувальні знаки може виграти дорогоцінний час, щоб втрутитися, доки не стало занадто пізно. Ось 5 “ранніх” ознак, які не можна ігнорувати.

Існує п’ять попереджувальних знаків, які можуть стати тривожними дзвінками, пише Express.

Проблеми у плануванні чи вирішенні проблем

Незалежно від того, чи намагаєтеся ви слідувати сімейному рецепту або стежити за щомісячними рахунками, деяким пацієнтам з деменцією важко слідувати плану або працювати з цифрами.

Хвороба Альцгеймер також може викликати проблеми з концентрацією уваги, що може означати, що вам потрібно набагато більше часу, щоб робити звичні речі. Однією з типових ознак цієї категорії є «випадкові помилки» під час управління фінансами чи рахунками за домашнє господарство.

Читайте також:  Ці продукти полегшать біль у суглобах при артриті

Проблеми з виконанням знайомих завдань

Подібно до боротьби за дотримання сімейного рецепту, речі, які ви робили сотні разів, можуть раптово стати чужими. Люди з хворобою Альцгеймера часто важко виконують прості повсякденні завдання, починаючи від поїздки в знайоме місце і закінчуючи записом улюбленого телешоу.

Плутанина з часом або місцем

Коли ви у відпустці чи відпочиваєте від роботи, легко забути, який сьогодні день, і дозволити часу пройти непомітно.

“Однак люди з хворобою Альцгеймера втрачають рахунок не лише дат, а й пори року. Пацієнти можуть навіть забути, де вони знаходяться і як вони сюди потрапили”.
Проблеми зі словами в усному чи письмовому мовленні

Читайте також:  Як звички, пов'язані зі сном, впливають на вашу вагу

Якщо ви продовжуєте виявляти, що не можете підписатися на розмову або приєднатися до неї, це може бути тривожним сигналом.

Іноді пацієнти зупиняються серед розмови і не знають, як продовжити, або можуть повторити те, що вже сказали.

Крім того, у них можуть виникнути проблеми зі словниковим запасом, проблеми із називанням знайомого предмета або початок використання неправильних назв.

Втрата речей

Завжди шукаєте свій телефон та ключі? Класти речі в незвичайні місця або втрачати предмети — ще одна рання ознака хвороби Альцгеймера. Що гірше, пацієнти часто виявляють, що вони можуть повторити свої кроки, щоб знову знайти недоречні предмети.

Читайте також:  Швидко наїдаєтеся? Це може вказувати на рак