У вас тече з носа, розколюється голова, ви відчуваєте слабкість: існує безліч порад щодо боротьби з застудою. Але не всі з них виконують свої обіцянки. Ось які помилки робити не слід.

Така застуда справді може вас уповільнити. Коли поколює ніс, чухає горло і важчає голова, багато людей люблять вдатися до всіх можливих засобів, щоб швидше одужати. Але рекомендується бути обережними.

Ось чому ти застудишся

Чому люди насправді хворіють на застуду, особливо восени чи взимку? По суті, застуда не має нічого спільного з температурою або часом року. Ми захворюємо, коли заражаємося вірусами застуди, наприклад, повітряно-краплинним шляхом.

Імунна система найкраще працює за температури тіла 37 градусів.

“Якщо на вулиці холодно, організм намагається зігрітися за цієї температури. Судини на поверхні тіла тоді забезпечують меншу кількість крові. Це може полегшити проникнення вірусів застуди в організм”, – каже лікар-терапевт Сафронова Катерина.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров

Важливо знати, що застуду зазвичай неможливо зупинити. Але за допомогою правильних прийомів симптоми можна принаймні полегшити. Важливо не робити типових холодних помилок.

1. Занадто сильно сякати

Навіть якщо у вас тече з носа, енергійне чищення зубів у довгостроковій перспективі не є гарною ідеєю. Якщо ви сморкаєтеся з силою, ви виштовхуєте слиз не лише з носа, а й у пазухи чи середнє вухо. Тут він може накопичуватися, що може призвести до хворобливих інфекцій носових пазух або середнього вуха.

“Незважаючи на те, що це може бути неприємно, підтягування зазвичай є більш здоровим варіантом. Проковтнутий слиз знешкоджується і розщеплюється в шлунку”.

2. Використовуйте назальний спрей

Якщо у вас закладено носа, назальний спрей має протинабрякову дію і допомагає глибоко дихати. При його використанні є кілька підводних камінців, які необхідно враховувати, щоб спрей працював правильно.

Читайте також:  Як досягти оргазму жінкам

Спрей слід вводити в ліву ніздрю правою рукою та навпаки. Крім того, іншу ніздрю можна закрити, доки уражена сторона вдихає активний інгредієнт.

“Слід бути обережним, щоб не використовувати назальний спрей занадто довго. Ніс швидко звикає до протинабрякового ефекту і легко може стати залежним. Це може призвести до хронічної застуди”, – сказала лікар-терапевт.

3. Перестаньте чхати

В офісі або поїзді це може здатися неприємним, але придушувати чхання все одно не слід. Організм намагається позбутися сторонніх тіл за допомогою чхання.

Якщо ви не чхаєте, вони залишаються у вашому тілі.

“При його придушенні у вусі створюється надлишковий тиск і в поодиноких випадках це може бути небезпечним для барабанної перетинки або навіть грудної клітки”, – пояснює Сафронова.

Читайте також:  Дієтолог розкрив секрет курячого бульйону при застуді

4. Не вставайте взагалі

Навіть якщо вам не хочеться нічого більше, ніж залізти під ковдру, вам слід час від часу вилазити з ліжка. Коротка прогулянка, загорнута в тепло і не дуже втомлива, може творити чудеса застуди.

Свіже повітря та фізичні вправи стимулюють кровообіг та сприяють кровообігу. Це допомагає імунній системі краще боротися із симптомами застуди.

5. Занадто багато фізичних вправ

Якщо ви захворіли, вам не слід займатися ніякими фізичними вправами, навіть якщо ви застудилися. Легкі вправи корисні для організму, решта — це навантаження на організм та імунну систему. Спорт – це додатковий стрес, коли ви ослаблені.

“Це означає, що енергія, необхідна для боротьби з холодом, витрачається дарма. У найгіршому випадку навантаження під час тренування призводить до запалення серцевого м’яза”.

Джерело: МедікФорум