Гепатолог та гастроентеролог Наталія Васильєва: цироз печінки може не мати очевидних симптомів до своєї останньої стадії.

При цирозі печінки здорова тканина органу замінюється сполучною, що не функціонує. Лікар зазначила, що цироз може бути наслідком вірусних захворювань печінки або її аутоімунних патологій, тривалої токсичної дії алкоголю чи ліків, хронічних порушень у серцево-судинній системі. Переважно із цим небезпечним захворюванням печінки стикаються люди після 50 років, причому значно частіше його діагностують у чоловіків.

Лікар попередила: симптоми цирозу можуть бути досить непомітними або неочевидними до його останнього етапу, коли пошкодження печінки стає незворотним. Медик додала, що практично такі симптоми часто виявляються випадково під час різних обстежень.

Читайте також:  Лікар назвала небезпечні продукти для дітей

Васильєва уточнила, що блідість, схуднення і млявість, що виникають після 50 років, можуть вказувати на цироз. За її словами, ці симптоми можуть бути ранніми проявами цієї хвороби. Також лікарка назвала інші можливі ознаки цирозу.

«Ранні прояви захворювання характеризуються слабкістю, сонливістю, схудненням, появою судинних зірочок, блідістю шкіри, свербежем шкіри і зміною кольору долонь».