Наукові фахівці з Норвегії виступили в пресі з думкою про те, що з приводу вживання цукру існує чимало забобонів. Зокрема, професор-дієтолог Університету Осло Свейн Кольсет заявив про те, що цукор даремно називають отрутою для організму.

За словами дієтолога, цукор «це зовсім не отрута, а енергія». Глюкоза при засвоєнні переробляється ферментами кишечника і стає частиною організму, тоді як фруктоза потрапляє в печінку, пояснив Свейн Кольсет.

«Якщо про щось і треба хвилюватися, то про кількість споживаного цукру. Намагайтеся не переїдати», – порекомендував вчений.

Споживання доданого цукру слід обмежувати двома відсотками від загального числа калорій.

Спростували фахівці і популярну теорію про те, що цукор викликає залежність. Професор-дієтолог Університету Осло Крістіан Древон зауважив, що «цукровим наркоманом стати не можна». Він, а також деякі його колеги висловили думку про те, що «цукрову залежність» часто використовують швидше для виправдання безконтрольних шкідливих звичок ласунів, ніж для відображення реальних властивостей самого цукру.

«Впасти в залежність від цукру не можна. Затверджувати протилежне – значить, забувати про те, що є справжні наркотики. До того ж набагато більше людей тягне на жирне або солоне», – прокоментував проблему експерт Національної асоціації серцево-судинних хвороб Ерік Арнесен.

Крім цього, фахівці назвали помилковою думку про те, що вживання цукру веде до захворювання діабетом. За їх словами, діабет в першу чергу розвивається при зловживанні їжею і калоріями, зайвій вазі.

«Цукор сам по собі не є причиною появи діабету другого типу. Для початку, треба мати генетичну схильність до цього захворювання. До цього додаються нездорове харчування, малорухливість, куріння і зайва вага», – підкреслили норвезькі вчені.

Також вони констатували, що звичайний цукор не небезпечніший за цукрозамінники, а фруктовий цукор аж ніяк не корисніший за «класичний» білий.