«Іноді немає гіршого ворога для хворого, ніж сам хворий», – стверджують лікарі. Звичайно, як у будь-якому жарті, в цьому є багато гумору – але й дещо серйозне теж знайдеться.

Іноді ми самі всіма силами перешкоджаємо власному одужанню і ставимо під загрозу не тільки своє здоров’я, але і життя. Дивно, але більшість з нас робить одні й ті ж помилки – дурні і дуже небезпечні для здоров’я. Прислухайтеся до лікарів і більше ніколи, ніколи так не робіть!

Не намагайтеся відвезти хворого в лікарню самостійно, викликайте “швидку”

Найгірше, що ви можете зробити, відчувши себе погано — самим відправитися в лікарню. По-перше, якщо вам стане гірше по дорозі, нікому буде надати вам допомогу. По-друге, прийом і реєстрація при самостійній госпіталізації зажадають набагато більше часу, ніж при доставці по “швидкій”. Нарешті, в третій, якщо вас буде доставляти бригада і в дорозі щось піде не так, лікарі зв’яжуться з персоналом лікарні, який приготує все для необхідних реанімаційних заходів — а хто це зробить, якщо ви добираєтеся «своїм ходом»? Загалом, не треба героїзму, викликайте лікарів!

Звертайтеся до лікаря при перших симптомах хвороби

Чим раніше буде виявлена хвороба, тим простіше лікування і тим більше шансів на його позитивний результат. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль, якщо ви виявили у себе якесь новоутворення або просто відчуваєте, що з вами щось не так — не чекайте, поки само пройде. Не бійтеся здатися недовірливим — повірте, лікар набагато більше зрадіє «надуманим» симптомам, ніж запущеній хворобі.

Не користуйтеся простроченими ліками

Завжди уважно вивчайте інструкції до медичних препаратів, особливо в тій частині, яка стосується терміну придатності та використання після відкриття флакона. І безжально позбавляйтеся від будь-яких підозрілих препаратів. Повірте, ви точно не хочете знати, які побічні ефекти можуть виникнути від застосування ліків, які неправильно зберігалися, або зберігалися довше звичайного!

Киньте курити. Просто зробіть це

Так, ми всі стільки чули про шкоду куріння, що нові заклики відмовитися від цієї звички можуть викликати роздратування і навіть злість. Але правда залишається правдою: саме куріння підвищує ризик розвитку багатьох смертельно небезпечних захворювань. І не важливо, скільки вам років і який у вас «стаж»: коли б ви не кинули, ваше здоров’я від цього тільки поліпшиться.

Не кидайте пити ліки, якщо відчули себе краще

В першу чергу, звичайно, це стосується антибіотиків, але і всі інші препарати слід приймати в точній відповідності з призначеннями лікаря. Зникнення симптомів не означає, що хвороба пройшла, як правило, до одужання ще має пройти деякий час. Наберіться терпіння і пропийте курс препаратів. Зрештою, це вимагає не так багато часу.