ГоловнаНовини Здоров'я5 рекомендацій лікарів, які ми порушуємо найчастіше – і дуже даремно!

5 рекомендацій лікарів, які ми порушуємо найчастіше – і дуже даремно!

«Іноді немає гіршого ворога для хворого, ніж сам хворий», – стверджують лікарі. Звичайно, як у будь-якому жарті, в цьому є багато гумору – але й дещо серйозне теж знайдеться.

Лікар

Іноді ми самі всіма силами перешкоджаємо власному одужанню і ставимо під загрозу не тільки своє здоров’я, але і життя. Дивно, але більшість з нас робить одні й ті ж помилки – дурні і дуже небезпечні для здоров’я. Прислухайтеся до лікарів і більше ніколи, ніколи так не робіть!

Не намагайтеся відвезти хворого в лікарню самостійно, викликайте “швидку”

Найгірше, що ви можете зробити, відчувши себе погано — самим відправитися в лікарню. По-перше, якщо вам стане гірше по дорозі, нікому буде надати вам допомогу. По-друге, прийом і реєстрація при самостійній госпіталізації зажадають набагато більше часу, ніж при доставці по “швидкій”. Нарешті, в третій, якщо вас буде доставляти бригада і в дорозі щось піде не так, лікарі зв’яжуться з персоналом лікарні, який приготує все для необхідних реанімаційних заходів — а хто це зробить, якщо ви добираєтеся «своїм ходом»? Загалом, не треба героїзму, викликайте лікарів!

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо на 6 тижнів перестати користуватися ліфтом

Звертайтеся до лікаря при перших симптомах хвороби

Чим раніше буде виявлена хвороба, тим простіше лікування і тим більше шансів на його позитивний результат. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль, якщо ви виявили у себе якесь новоутворення або просто відчуваєте, що з вами щось не так — не чекайте, поки само пройде. Не бійтеся здатися недовірливим — повірте, лікар набагато більше зрадіє «надуманим» симптомам, ніж запущеній хворобі.

Не користуйтеся простроченими ліками

Завжди уважно вивчайте інструкції до медичних препаратів, особливо в тій частині, яка стосується терміну придатності та використання після відкриття флакона. І безжально позбавляйтеся від будь-яких підозрілих препаратів. Повірте, ви точно не хочете знати, які побічні ефекти можуть виникнути від застосування ліків, які неправильно зберігалися, або зберігалися довше звичайного!

Читайте також:  Небезпечні фактори, через які можуть виникати болі в тілі

Киньте курити. Просто зробіть це

Так, ми всі стільки чули про шкоду куріння, що нові заклики відмовитися від цієї звички можуть викликати роздратування і навіть злість. Але правда залишається правдою: саме куріння підвищує ризик розвитку багатьох смертельно небезпечних захворювань. І не важливо, скільки вам років і який у вас «стаж»: коли б ви не кинули, ваше здоров’я від цього тільки поліпшиться.

Не кидайте пити ліки, якщо відчули себе краще

В першу чергу, звичайно, це стосується антибіотиків, але і всі інші препарати слід приймати в точній відповідності з призначеннями лікаря. Зникнення симптомів не означає, що хвороба пройшла, як правило, до одужання ще має пройти деякий час. Наберіться терпіння і пропийте курс препаратів. Зрештою, це вимагає не так багато часу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News