Регулярний огляд офтальмолога може допомогти в ранній діагностиці по-справжньому серйозних хвороб!

Якщо ви стежите за своїм здоров’ям, ви не повинні забувати проходити повний медогляд один раз в рік — і обов’язково відвідувати офтальмолога. Тому що в очах відображаються не тільки ваші можливі труднощі із зором, але і перші ознаки серйозних захворювань.

Рак

Регулярний огляд і перевірка очей може в прямому сенсі врятувати ваше життя: зміни поля зору можуть допомогти в ранній діагностиці пухлин головного мозку, кровотеча в сітківці попередить про лейкемію, а зміни в райдужці повідомлять про меланому — яка здатна уражати не лише шкіру, але й очі. Так що обов’язково проходіть профілактичний огляд у офтальмолога, не рідше одного разу на рік!

Цукровий діабет

Один з ранніх симптомів діабету другого типу — невеликі кровотечі в сітківці. Часто вони з’являються набагато раніше інших симптомів — наприклад, постійної спраги, слабкості і стомлюваності — і якщо вчасно звернути увагу на них, можна зупинити розвиток хвороби, просто змінивши спосіб життя і звичний раціон.

Гіпертонія і хвороби серця

Відразу декілька досліджень, що проводилися в останні роки фахівцями з Європи та США, підтвердили зв’язок між звуженням дрібних кровоносних судин в сітківці очей і серцевими захворюваннями. Крім того, ці ж ознаки можуть свідчити про початок гіпертонії — і це знову той випадок, коли з’являється шанс вчасно вжити заходів і зупинити розвиток захворювання. Не пропустіть!

Розсіяний склероз

Оптичний неврит – запалення зорового нерва – зустрічається у 75% пацієнтів, які страждають розсіяним склерозом, і може вважатися передвісником захворювання. Зрозуміло, цей діагноз не означає, що ви точно хворі на розсіяний склероз, але як мінімум це привід звернутися до невролога і провести ретельне обстеження.

Ревматоїдний артрит

Синдром сухого ока — найбільш поширений офтальмологічний симптом ревматоїдного артриту, втім, ті чи інші труднощі із зором відчуває кожен четвертий пацієнт з ревматоїдним артритом. Справа в тому, що запальні хімічні речовини, яких особливо багато в організмі людей, хворих артритом, рано чи пізно мігрують в очне яблуко і викликають ті або інші проблеми із зором.