Ендокринолог Діляра Лебедєва розвінчала п’ять популярних міфів про цукровий діабет.

Якщо ви думаєте, що після встановлення діагнозу «цукровий діабет», вам доведеться сказати «прощавай!» активного способу життя, ви помиляєтеся. І це перший міф.

«Життя діабетика може бути повноцінним. Більш того, активний спосіб життя та правильне харчування грають одну з ключових ролей у процесі лікування. Необхідність виконання фізичних вправ обмежується лише їхньою інтенсивністю», — каже експерт.

Другий міф говорить про те, що за діабету повністю заборонені вуглеводи. Це не так, навпаки, саме вуглеводи є головним енергетичним запасом для організму. Не рекомендовані при цукровому діабеті лише швидкі вуглеводи, які провокують різкі стрибки цукру на крові.

Третя помилкова думка: якщо правильно підібрати лікування, тоді їсти можна все, незважаючи на діагноз. На жаль ні. Препарати, звичайно, допоможуть згладити неприємні симптоми, але головної проблеми вас не позбавлять. І саме харчування та контроль цукру в крові є головною умовою для підтримки балансу.

Четвертий міф – при діабеті не можна вагітніти. З огляду на сучасні можливості медицини, вагітніти можна. Але важливо дотримуватись однієї умови — постійний контроль глюкози в крові.

І, нарешті, п’ятий міф. Багато хто впевнений, що діабет загрожує лише людям із зайвою вагою та ожирінням. Насправді слідкувати за цукром у крові потрібно всім. Стати причиною діабету може непомітний вісцеральний жир, що огортає внутрішні органи.