У жінок середнього віку рак і захворювання серцево-судинної системи, включаючи порок серця, стоять першими в списку хвороб, які призводять до летального результату. Такі невтішні дані Центрів по контролю і профілактики захворювань США. До того ж, існує ще кілька небезпечних смертельних хвороб, які забирають сотні тисяч життів кожен рік, але не всі знають про це.

Вчені говорять, що в залежності від віку жінок рак і захворювання серця найчастіше стають причиною смерті 30%-55% випадків, кажуть вчені. Представляємо вашій увазі чинники, які призводять до виникнення смертельно небезпечних хвороб. А експерти діляться порадами, як уникнути цього ризику.

1. Хронічна печінкова недостатність

Печінка несе відповідальність за кілька життєво важливих біологічних функцій людини, в тому числі за очищення тіла від токсинів і шлаків, щоб допомогти організму отримувати користь з продуктів харчування, які ви вживаєте в їжу:

 • корисні вітаміни;
 • поживні речовини;
 • енергію.

Про це розповідають експерти з Національного інституту здоров’я.

Хронічна печінкова недостатність, також відома під назвою “цироз печінки”, — це поступове руйнування функцій печінки. За словами лікарів з Національного інституту здоров’я, симптоми цирозу включають в себе:

 • слабкість;
 • втома;
 • втрату апетиту;
 • нудоту;
 • блювоту.

Віруси, які серйозно вражають печінку, як, наприклад, гепатит, згубна пристрасть до алкоголю і інші захворювання і інфекції можуть призвести до хронічної печінкової недостатності, повідомляють представники Університету ім. Джонса Хопкінса. До речі, ожиріння і деякі захворювання крові також є потенційним чинником розвитку цирозу. Про це розповідає дипломований лікар, професор з Клініки Мейо Шарон Хайес.

На жаль, але ви не зможете повністю себе захистити від небезпечних чинників, які можуть привезти до руйнування печінки. За словами Хайес, існують ефективні способи захистити печінку від серйозних хвороб:

 • підтримувати нормальну вагу;
 • харчуватися здоровою їжею;
 • знаходити час для фізичних вправ;
 • дотримувати помірність у вживанні алкоголю (максимум один напій в день).

2. Хронічне захворювання нижніх дихальних шляхів

Хронічне захворювання нижніх дихальних шляхів часто називається по-іншому: хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

ХОЗЛ — це узагальнюючий термін декількох захворювань легенів, у тому числі емфіземи та бронхіту. Емфізема легень — патологічний стан, який характеризується надмірною затримкою повітря в легенях через розширення альвеол, що призводить до їх руйнування.

За статистикою, в Україні від ХОЗЛ страждає близько 1% населення, якщо судити за даними 2013 року. У той же час, за неофіційними даними, ця цифра не зовсім коректна, оскільки статистика ведеться лише з 2009 року. Насправді українців, які страждають від хронічної обструктивної хвороби легень, близько 6% від загальної кількості жителів країни.

Оскільки легені являють собою органи, розташовані в центрі тіла, ви, напевно, вже зрозуміли, що найбільший ризик розвитку хронічної обструкції легенів — куріння. “Згубна звичка палити цигарки може призвести до захворювання нижніх дихальних шляхів або посилити хворобу, яка вже виникла”, говорить Хайес.

Робітники на будівництві теж знаходиться в групі ризику розвитку ХОЗЛ, повідомляють учені з Британського медичного журналу. Гарна новина полягає в тому, що позбавлення від куріння в будь-якому віці принесе тільки користь вашому здоров’ю!

Гарна новина полягає в тому, що позбавлення від куріння в будь-якому віці принесе тільки користь вашому здоров’ю!

Найпоширеніший симптом хронічного захворювання легенів — це утруднене дихання. Захворювання легенів прогресує повільно. Хайес повідомляє, що спочатку ви можете не помічати змін у своєму диханні. Часто хвороба діагностується на останніх стадіях.

Якщо ви відчуваєте, що весь час хочете зробити вдих — і особливо якщо це нове спостереження для вас, попросіть доктора перевірити, чи немає у вас хронічної обструкції легенів. Хайес каже, що це простий тест, який оцінить, як ви дихаєте, за лічені секунди.

3. Цукровий діабет

Цукровий діабет — це стан, відомий тим, що організм не в змозі сам регулювати рівень цукру в крові. З плином часу це порушення може привезти до виникнення серцево-судинного захворювання, до збою в роботі нервової системи, до розвитку хвороб нирок або іншого захворювання, яке може закінчитися летальним результатом. Про це попереджають представники Національного інституту здоров’я.

Цукровий діабет буває двох видів: 1 типу і 2 типу. Тільки 5% людей стикаються з цукровим діабетом 1 типу. Це аутоімунне захворювання, при якому організм не може сам виробляти інсулін. Цукровий діабет 2 типу означає, що організм не може використовувати інсулін, який виробляє підшлункова залоза у великій кількості.

Експерти з Американської діабетичної асоціації заявляють, що ранні симптоми цукрового діабету включають в себе наступні ознаки:

 • порушення сечовипускання;
 • відчуття спраги;
 • сильну втому;
 • порушення зору;
 • почуття голоду навіть тоді, коли людина їсть достатньо.

Ендокринологи стверджують, що причина виникнення цукрового діабету 1 типу — це генетичні фактори і порушення в роботі організму в ранньому дитинстві. При цьому цукрового діабету 2 типу можна уникнути, якщо змінити спосіб життя. За словами Хайес, потрібно переглянути своє харчування і стежити за своєю вагою, а це істотно знизить ризик виникнення хвороби.

Якщо вам ще не поставили діагноз “цукровий діабет”, але ви відчуваєте, що знаходитеся в групі ризику (це називається порушення метаболізму або схильність до діабету), то завжди є шанси уникнути цієї хвороби обміну речовин, якщо дотримуватися рекомендацій лікарів.

4. Грип і пневмонія

Як розповідають медики з Центрів з контролю і профілактики захворювань США, грип належить до групи вірусів, які викликають різні респіраторні захворювання.

Якщо людина відрізняється міцним здоров’ям, то в разі грипу він пробуде в ліжку кілька днів з високою температурою. За словами експертів, потрібно бути дуже уважним до тим пацієнтам, у яких спостерігаються серйозні захворювання, починаючи від хвороб нирок і захворювань крові і закінчуючи серцево-судинними захворюваннями. У таких випадках грип може викликати серйозні ускладнення, які можуть часто закінчитися летальним результатом.

Грип може призвести до серйозного захворювання легенів, яке називається пневмонія. За словами експертів з Американської асоціації захворювань легень (American Lung Association), ця хвороба може закінчитися летальним результатом, якщо у вас ослаблена імунна система або спостерігається тривалий перебіг хвороби.

“Краще рішення у такому випадку — кожен рік робити щеплення від грипу”, стверджує Хайес. За її словами, ослаблені пацієнти та люди у віці перебувають у групі ризику виникнення пневмонії. Для них чрезычайно важливо проходити вакцинацію.

5. Сепсис

Сепсис — це різновид інфекції, яка виникає в крові. Також ця хвороба називається септицемія. За словами Хайес, вона вражає тільки тих, у кого вже є серйозні захворювання.

Згідно інформації, наданої Національним інститутом здоров’я, септицемія починається як інфекція, зокрема, в таких органах:

 • в легких;
 • в сечовивідних шляхах;
 • на шкірі;
 • у нирках.

За словами вчених, поступово ця інфекція поширюється по всьому організму, і в результаті імунна система починає працювати неправильно: виникають тромби і серйозні порушення в роботі органів.

За словами Хайес, пацієнти з ослабленою імунною системою або у яких вже спостерігаються серйозні хвороби, перебувають у групі високого ризику виникнення сепсису. Правда, варто враховувати, що септицемія може з’явитися у кожного, хто не займається лікуванням інфекцій, які з’явилися в організмі.

Як стверджує Хайес, “ви не зможете зробити дуже багато, щоб підстрахуватися від такої хвороби на 100%”. Але ви можете уважно поставитися до симптомів хвороби. Перші ознаки септицемії наступні:

 • несподівана висока температура;
 • озноб;
 • прискорене дихання;
 • ризик розвитку хвороби серця.

Звичайно, ніхто не виключає в таких випадках банальну гостру респіраторну інфекцію або грип. Тому септицемію досить важко діагностувати на початку хвороби.

За словами Хайес, літні люди або пацієнти, яким діагностували вже серйозні хвороби, повинні звернути увагу на ті симптоми, які були перераховані вище. Як говорить доктор, ви можете захворіти дуже швидко, і в лічені години потрібно починати лікуватися”. Якщо ви не можете похвалитися відмінною роботою імунної системи у вашому випадку, при тривожних симптомах негайно зверніться до лікаря, і постарайтеся зміцнювати імунітет.

Джерело: Prevention