Мабуть, ніхто і ніколи не скаже такі слова: “Чекаю-не дочекаюся, коли у мене знову з’явиться герпес на губах”… І все ж, ці симптоми хвороби — свербіж, болючість, бульбашки знайомі 40% людей. Якщо ви вважаєте, що не можете нічого зробити, щоб запобігти черговій атаці герпесу, то ви помиляєтеся.

Дотримуйтесь правил, опублікованими нижче, щоб уникнути герпесу на губах і зміцнити імунітет, зменшити припухлість і навіть у майбутньому забути про це захворювання.

Як уникнути герпесу на губах

1. Уважно досліджуйте губи свого партнера на предмет герпесу. Якщо він страждає цим захворюванням, а в даний момент спостерігається загострення інфекції, вам доведеться поки обійтися без поцілунків. Відокремте столові прибори і посуд, це теж необхідно зараз.

2. Навчіться боротися зі стресом, якщо не хочете ще раз зустрітися з герпесом на губах. Якщо у вас вже колись були симптоми герпесу, вірус залишається в організмі назавжди. Але ви можете забути про нього, якщо навчитеся зберігати спокій в стресових ситуаціях. Стрес, як відомо, послаблює опір організму.

Ви забудете про герпес на губах, якщо навчитеся зберігати спокій в стресових ситуаціях. Стрес послаблює опір організму.

3. Тримайтеся подалі від сонця, щоб забути про герпес назавжди. Надмірне споживання сонячних променів може призвести до спалахів герпесу на губах. Справа в тому, що тривале перебування на сонце послаблює, як і стрес, імунну систему і робить вас більш сприйнятливим до цієї хвороби. Завжди носіть з собою бальзам для губ і наносіть сонцезахисний крем на обличчя (мінімум SPF 30). У теплу пору року носіть капелюх.

4. Подбайте про свій імунітет, щоб захистити себе від вірусу герпесу. Намагайтеся не відмовляти собі у сні і вживайте продукти, які зміцнюють імунну систему.

Яу лікувати герпес на губах

1. Утримайтеся від походу до дерматолога та косметолога, якщо у вас з’явилися симптоми герпесу на губі. Агресивні косметичні процедури можуть спровокувати спалах герпесу на губах, говорить Ян Маріні, генеральний директор Jan Marini Skin Research. Зокрема, такі процедури включають в себе:

  • лазерні косметологічні процедури;
  • різні пілінги;
  • видалення рубців у косметолога за допомогою мікродермабразії.

Якщо ніяк не виходить скасувати зустріч з косметологом, ваш лікар може призначити вам препарати на основі ацикловіру, які досить ефективні при генітальному герпесі, наприклад.

2. Відкладіть подалі косметику для губ, поки симптоми герпесу не зникнуть. Про це розповідає Кімберлі Семпсон, косметолог та організаторів тренінгів косметичної компанії emerginC. Якщо під час загострення застуди на губі ви користувалися косметикою для губ, позбавтеся від неї. Яка це косметика?

  • Олівець для губ;
  • блиск для губ;
  • бальзам для губ;
  • помада.

3. Скористайтеся натуральним рослинним засобом для лікування герпесу на губах. Просочіть ватний тампон екстрактом ванілі (100%). Це сильний противірусний засіб. Обережно нанесіть на ватний диск на уражену ділянку і потримайте протягом однієї хвилини. Повторіть три-чотири рази на день, поки болячка не зникне, каже Семпсон.

4. На якій подушці засипати краще при загостренні герпесу на губах? Постарайтеся спати на високій подушці, щоб голова підводилася. Якщо рідина у районі застуди на губі буде виділятися під час сну, то вона не буде стікати по обличчю — адже буває ще герпес на інших ділянках обличчя. Пам’ятайте про це!

5. Спробуйте нанести на губу екстракт солодки, якщо спостерігається герпес на губах. Семпсон пропонує змішати 1 столову ложку екстракту солодки з 1/4-1/2 чайної ложки вазеліну. Нанесіть тонким шаром таку мазь на уражену ділянку для того, щоб шкіра швидко відновилася.

6. Уникайте торкання до герпесу на губі, інакше зростає ризик бактеріальної інфекції, каже Мона Гоара, помічник професора клінічної медицини в Єльському університеті (штат Коннектикут, США).

7. Прикладайте лід до ураженої ділянки, якщо ви бачите симптоми герпетичної інфекції на губах. Він допоможе зменшити припухлість губ.

8. Під час лікування герпесу на губах намагайтеся брати в рот їжу тільки невеликими шматочками. Навіть не відкривайте рот широко. Адже це може поширюватися на іншу губу.

9. Зверніться до лікаря при симптомах герпесу на губах. Якщо біль на ураженій ділянці дійсно сильний, застосовуйте Зовіракс мазь, який бореться з вірусом простого герпесу.

Вірусів герпесу існує безліч. І прикра застуда на губі — всього лише один з варіантів хвороби. Дотримуйтесь гігієни і пам’ятайте про те, що важливо обов’язково після контакту з ураженою ділянкою під час нанесення лікувального засобу одразу ж вимити руки з милом. При дотриманні всіх цих рекомендацій ви побачите, що герпес під контролем.

Джерело: Women’s Health

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГЕРПЕС НА ГУБАХ: ЯК ПОВЕРНУТИ КРАСУ?

ГЕРПЕС ШКІРИ І СЛИЗОВИХ