Старіння – неминучий процес, проте його можна відстрочити та зберегти гарне самопочуття. Способи почуватися молодше після 50 років перерахував професор громадської охорони здоров’я Університету штату Нью-Мексико, США, доктор Джагдіш Хубчандані.

Спілкуйтеся з людьми

За словами фахівця, самотність та соціальна ізоляція пов’язані з підвищеним ризиком хронічних захворювань та передчасної смертності. Хубчандані порадив обов’язково виділяти час для спілкування та зустрічей.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Куріння залишається основною причиною багатьох небезпечних захворювань, інвалідності та смерті. А вживання алкоголю, у свою чергу, пов’язане із серцевими захворюваннями. Щоразу, коли людина курить, відбувається ураження легень, серця та мозку. Хронічні поразки потім завершуються серйозними захворюваннями, які прискорюють старіння систем організму.

Займайтеся спортом

З віком наша фізична сила природно знижується, а крихкість збільшується. Крім того, обмін речовин стає повільнішим, і тіло починає накопичувати багато жиру в ділянці живота (наприклад, вісцерального абдомінального жиру), що пов’язано із запальними змінами в організмі. Особливо сильно це впливає на здоров’я серця та мозку. Регулярні фізичні вправи та тренування дадуть більше енергії та знизять ризик серцевих захворювань.

Захищайте шкіру

Один з небагатьох проявів процесу старіння, що видно неозброєним оком, – стан шкіри. “Шкіра потребує підтримки тонусу, вона також уразлива для зовнішнього впливу, такого як забруднюючі речовини, ультрафіолетове випромінювання, екстремальні погодні умови”, – зазначив Хубчандані у бесіді з порталом EatThisNotThat. Тому захист шкіри (наприклад, використання сонцезахисного крему) та харчування (отримання достатньої кількості вітамінів, мінералів та води) є ключем до того, щоб виглядати свіжо після 50 років.

Керуйте стресом та сном

Стрес та недосипання сприяють запаленню в організмі, що призводить до проблем з імунітетом та біохімічними дисбалансами, які впливають на процес старіння. За словами фахівця, важливо спати достатню кількість годин і вчитися керувати стресом, щоб виглядати і почуватися молодшим.