“Ми є те, що ми їмо”. Авторство цієї фрази належить давньогрецькому лікарю і філософу Гіппократу. Більше двох тисячоліть тому люди вже знали, що їжа не просто втамовує голод, а й впливає на здоров’я людини.

Неправильне харчування і шкідливі продукти у великих кількостях здатні привести до розвитку різних захворювань. Виявилося, що один з популярних напоїв, який прийнято вважати корисним, може підвищувати ризик розвитку раку. Йдеться про фруктовий сік.

У дослідженні, опублікованому в журналі British Medical Journal, пояснюється, що 100% фруктові соки так само, як і інші солодкі напої, пов’язані з розвитком смертельного захворювання. Фахівці з французького агентства громадської охорони здоров’я проаналізували дані більш ніж 100 тис. осіб, 79% з яких становили жінки. Вони заповнювали анкети кожні півроку протягом п’яти років спостережень.

Читайте також:  Лікар назвав 4 прості правила швидкого засипання

У підсумку дослідники з’ясували, що в середньому людина п’є близько 93 мл фруктового соку в день. При цьому додаткові 100 мл цього напою збільшують ризик розвитку всіх видів раку на 18% і ризик появи раку грудей у жінок на 22%.

Вчені припустили, що це може бути пов’язано з впливом цукру, що міститься в соку, на вісцеральний жир, який покриває життєво важливі органи, або підвищенням рівня цукру в крові. Вважається, що в обох випадках шанси захворіти на рак підвищуються.