Дієти провокують постійний голод, змушують вас частіше думати про їжу і перекуси? Або тягнетеся до печива від нудьги або стресу? Пора дізнатися, як налагодити відносини з їжею і перетворити перекушування в корисну звичку. Поради від дієтологів опубліковані на нашому сайті.

Замість чаю/кави пийте воду

Вода-справжнє джерело користі в одній склянці. Замінивши чай або каву на чисту рідину, можна істотно знизити калорійність споживаної їжі. Адже так вам не доведеться вживати цукор або що-небудь смачненьке «до чаю». Вода буде втамовувати спрагу, приглушить відчуття голоду. Наповнивши шлунок легким напоєм, можна обдурити власний організм, зробивши його набагато здоровішим.

Читайте також:  Дієтолог пояснила, які продукти небажано їсти на сніданок

Записуйте, що їсте

Все з’їдене бажано фіксувати в спеціальному додатку або в зошиті. Ті, хто ведуть облік споживаної їжі, в середньому за півроку втрачають в два рази більше зайвої ваги. Коли ви зрозумієте, що в раціоні п’ять булочок, три тарілки супу, два види напоїв з цукром або варенням, плюсом морозиво або жирна котлета, то практично разом прийдете до думки, що переїдаєте. Так ви зможете контролювати себе і замість повноцінного прийому їжі влаштовувати невеликий перекус. Тим самим виробите здорові відносини з їжею і корисну звичку.

Придумайте заміну утамувачам стресу

Під час стресу багато людей схильні тут же бігти до холодильника. Однак їжа не найкращий варіант при нервах і проблемах на роботі або в особистому житті. Слід замінити бажання поїсти на інші утамувачі стресу: розмова з мамою/подругою, творче хобі, технічне Захоплення, спорт.

Читайте також:  Названі симптоми забитих бляшками кровоносних судин

Вечеряйте перед дзеркалом

Обідній стіл перед дзеркалом – відмінна ідея для тих, хто хоче зробити з їжі корисного помічника. Це змушує людей порівнювати свої звички зі стандартами правильного харчування. Споживання шкідливої їжі перед дзеркалом здається ще огиднішим, тому після введення подібної звички стає простіше від шкідливостей відмовитися.

Вибирайте правильне харчування

Це найскладніша звичка, якої потрібно дотримуватися не тільки заради схуднення, а для набуття здорового способу життя. Раціон повинен бути збалансованим: містити різні вітаміни і мінерали, збалансований за вмістом білків, жирів і вуглеводів. Різноманітні продукти допоможуть вгамувати голод, відчувати себе завжди добре, не страждати від переїдання.

Читайте також:  Підніметься рівень цукру в крові: вчені назвали найгірший час для кави