Сливи містять велику кількість антиоксидантів. Всього в одній сливі їх стільки ж, скільки в жмені лохини, яку донедавна вважали найсильнішим антиоксидантом.

Слива – один із самих соковитих і солодких фруктів. Сезон починається з появи в травні японських сортів сливи і завершується в жовтні європейськими.

Сливи відносяться до рослин роду Prunus і є родичами персика, нектарину і мигдалю. Всі вони вважаються «плодами» – фруктами, у яких є тверда кісточка з кам’янистої тканини, захищає єдине насіння.

Чорнослив – це висушені сливи європейських сортів. Солодкий, з глибоким смаком і липкою жувальною текстурою, чорнослив – дуже поживний і корисний сухофрукт. Як і інші сухофрукти, він доступний круглий рік.

У 66 г свіжої сливи міститься:

 • 30 калорій
 • Вітамін С – 8%
 • Вітамін K – 5%
 • Мідь – 4%
 • Клітковина – 4%
 • Калій – 3%
 • ГІ: низький
Чим корисна свіжа слива

Користь сливи і чорносливу для здоров'я

Феноли, що містяться в сливі та чорносливі, забезпечують ефективний антиоксидантний захист

Рослина, відома під назвою Prunus domestica, як в свіжому, так і у висушеному вигляді не раз ставала предметом різних досліджень через високий вміст в ній унікальних фітонутрієнтів, званих неохлорогенною і хлорогеновою кислотою. Ці речовини, виявлені в зливі і чорносливі, класифікуються як феноли, які відомі своїми антиоксидантними властивостями. Феноли, що запобігають ушкодження, особливо ефективні для нейтралізації особливо небезпечного кисневого радикала, званого супероксид аніон – радикал (О2-).

Крім того, вони допомагають запобігти пошкодженню жирів киснем. Оскільки наші клітинні мембрани, клітини головного мозку і молекули, такі як холестерин, в основному складаються з жирів, нашому організму необхідне запобігання пошкодження вільних радикалів жирами.

Сливи та чорнослив покращують поглинання заліза організмом і надаіють додатковий антиоксидантний захист завдяки вітаміну С

сливи покращують поглинання заліза організмом

Здатність cлив і чорносливу покращувати поглинання заліза в організмі була підтверджена різними дослідженнями. Така здатність фрукта може бути пов’язана з вітаміном C, який міститься в ньому. Слива є відмінним джерелом цього вітаміну.

Вітамін С необхідний організму для створення здорової тканини, а також для зміцнення імунної системи. Саме вітамін С захищає наш організм від вірусів в період холоду і сезону грипу, а також він може бути корисний для людей, які страждають рецидивуючими інфекціями вуха.

Вітамін С також допомагає захистити холестерин від окислення вільними радикалами. Оскільки окислений холестерин накопичується в артеріях і викликає пошкодження судин, вітамін C корисний для людей, які страждають атеросклерозом або діабетичною хворобою серця.

Крім того, він допомагає нейтралізувати вільні радикали, які можуть сприяти розвитку або прогресуванню таких станів, як астма, рак товстої кишки, остеоартрит та ревматоїдний артрит. Дослідження показали, що споживання овочів і фруктів з високим вмістом вітаміну С пов’язане із зменшенням ризику смерті від усіх причин, включаючи серцеві захворювання, інсульт і рак.

Сливи та чорнослив нормалізують рівень цукру в крові і сприяють втраті ваги

Розчинне волокно чорносливу допомагає нормалізувати рівень цукру в крові, уповільнюючи швидкість, з якою їжа виходить зі шлунка, і затримуючи поглинання глюкози після їди.

Розчинні волокна також підвищують чутливість до інсуліну і тому можуть відіграти корисну роль у профілактиці та лікуванні діабету 2 типу. Крім того, клітковина чорносливу дає відчуття насичення після їжі, що допомагає запобігти переїданню і збільшенню ваги.

Клітковина, що міститься в чорносливі, знижує рівень холестерину і зихищає кишечник

чорнослив багатий клітковиною

Чорнослив добре відомий своєю здатністю запобігати запорам, знижуючи ризик раку товстої кишки та геморою. Клітковина, якою багатий чорнослив, сприяє появі корисних бактерій в товстій кишці. Коли ці бактерії переробляють клітковину, вони виробляють коротколанцюгову жирну кислоту, звану масляною кислотою, яка служить основним паливом для клітин товстої кишки і допомагає підтримувати здоров’я ободової кишки. Крім того, бактерії створюють дві інші коротколанцюгові жирні кислоти, пропіонову та оцтову кислоту, що використовуються в якості палива клітинами печінки та м’язів.

Дослідження показали, що пропіонова кислота інгібує HMG-CoA-редуктазу, фермент, що бере участь у виробництві холестерину печінкою. Знижуючи активність цього ферменту, пропіонова кислота допомагає знизити рівень холестерину в крові.

Крім того, розчинні волокна чорносливу допомагають знизити рівень холестерину шляхом з’єднання з жовчними кислотами і видалення їх з організму через фекалії. Жовчні кислоти – це сполуки, що використовуються для перетравлення жирів, які виробляються печінкою з холестерину. Коли вони виділяються разом з волокном чорносливу, печінка починає виробляти нові жовчні кислоти і споживати більше холестерину, тим самим знижуючи його загальну кількість.

Нарешті, нерозчинна клітковина живить дружні бактерії в травному тракті, що допомагає підтримувати їх популяції. На додаток до створення корисних коротколанцюгових жирних кислот, описаних вище, корисні бактерії відіграють важливу захисну роль, витісняючи патогенні (хвороботворні) бактерії і перешкоджаючи їх виживанню в кишковому тракті.

Поради по приготуванню слив

Сливи, самі по собі, вже відмінний десерт. Якщо сливи були в холодильнику, дайте їм наблизитися до кімнатної температури, перш ніж їсти їх, це допоможе їм досягти максимальної яскравості і солодощі. Якщо ви хочете видалити кісточку перед вживанням або приготуванням їжі, розріжте сливу навпіл, акуратно перекрутіть половинки в протилежних напрямках, а потім обережно вийміть кісточку.

Сливи можна також використовувати в різних рецептах, випікати або варити. Для того, щоб видалити шкірку, попередньо опустіть сливу в киплячу воду на 30 секунд. Як тільки ви дістанете фрукт з води, швидко опустіть його в холодну воду, щоб не дати сливі зваритися і легко очистити від шкірки.

Поради по приготуванню чорносливу

Якщо чорнослив виявився занадто сухим, вимийте його в гарячій воді протягом декількох хвилин, щоб освіжити його. Щоб скоротити час приготування чорносливу, попередньо замочіть його у воді або соку.

Смачно і швидко приготувати сливу

Печені сливи

 • Зробіть пиріг із запеченими нарізаними сливами, козячим сиром, волоськими горіхами і шавлією.
 • Для чудового десерту зваріть сливи в червоному вині і подавайте їх з лимонною цедрою.
 • Випікайте половинки сливи в печі при температурі 200 ° F (93 ° C), поки вони не зморщаться.
 • Подрібніть за допомогою блендера варені сливи і змішайте з йогуртом і медом.
 • Додайте скибочки свіжої сливи в вівсянку або пластівці.
Смачно і швидко приготувати чорнослив

мікс сухофруктів і горіхів

 • Подавайте тушкований чорнослив з ягням, запеченим з розмарином і насолоджуйтеся цією прекрасною близькосхідною стравою.
 • Подавайте тушкований або квашений чорнослив на млинців або вафель.
 • Комбінуйте нарізаний кубиками чорнослив з іншими сухофруктами і горіхами, щоб зробити швидкий перекус.
 • Чорнослив може стати смачним доповненням до фаршированої начинки.