Перші ознаки раку часто можна прийняти за масу інших захворювань. Ми розповімо про симптоми, з якими потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Жінкам потрібно обов’язково звертати увагу на зміну характеру менструальної кровотечі – різке збільшення або зменшення її обсягу може свідчити про пухлини матки, як злоякісних, так і доброякісних, а також про онкологічні захворювання інших репродуктивних органів.

Потрібно терміново йти до лікаря, якщо спостерігається міжменструальна кровотеча або кров’янисті виділення після менопаузи.

Також жінки не повинні ігнорувати появу випирає живота. Під час місячних це норма, але якщо живіт випирає постійно, а також вас турбують запори, відчуття бродіння або інші симптоми, потрібно обов’язково звернутися до лікаря – так можуть проявлятися пухлини кишечника або яєчників.

Чоловіків повинні насторожити проблеми з сечовипусканням. Якщо в процесі виникає біль, різь або виділяються крапельки крові, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря.

Всім без винятку рекомендується стежити за змінами свого стільця. Постійні запори і діарея не є нормою – потрібно пройти обстеження, щоб з’ясувати причину. Якщо ви виявили сліди крові на туалетному папері або велика кількість слизу в калі, відвідайте лікаря якомога швидше – так може проявлятися рак кишечника.

Приводом для тривоги повинен стати постійний кашель. Якщо у вас немає ГРВІ або інших відомих причин для кашлю, а він не проходить більше трьох тижнів, потрібно обов’язково здатися доктору і зробити флюорографію. Варто знати, що кашель може бути не тільки ознакою раку легенів або інших проблем органів дихання. Він може виникати при лейкемії, пухлинах стравоходу і грудей.