Прогнози вчених Університету Віргінії змусили напружитися людей, чий вік перевалив за 27. Виявляється, з цього моменту наша пам’ять і когнітивні здібності істотно погіршуються. Не хочете втрачати ясність розуму до глибокої старості? Дізнайтеся 10 перевірених способів стати розумнішим.

1. Читайте книги

Вчителі не брехали, коли говорили, що читання – найкраще навчання. Інформація, яку пропонують ЗМІ і соціальні мережі, сегментована, розбавлена ​​інфографікою та зображеннями, які максимально спрощують сприйняття. Так ми звикаємо вихоплювати з потоку уривчасті відомості, а довгі тексти даються нам все гірше. Однак саме складні синтаксичні конструкції, незнайомі терміни і тематичне розмаїття роблять нас більш уважними, цікавими, вдумливими і ерудованими.

2. Тренуйте пам’ять

За формування емоцій і спогадів відповідає гіпокамп – лімбічна система головного мозку. Його роботу можна поліпшити, регулярно тренуючи пам’ять. Як це зробити?

  • Купляючи в супермаркеті, не підглядайте в список продуктів.
  • Намагайтеся підраховувати суму чека в розумі.
  • Вивчайте вірші напам’ять.
  • Прокладайте нові маршрути в звичні місця.
  • Вивчайте нові мови.
  • Грайте в комп’ютерні ігри. Так, необхідність запам’ятовувати послідовність дій дійсно піде на користь вашому мозку.
Читайте також:  Які питання ставити лікарю на прийомі?
3. Пийте каву

Цей спосіб підходить людям, у яких немає протипоказань до вживання кави: аритмії, стенокардії, безсоння, гастриту і захворювань нирок. Кофеїн стимулює вироблення дофаміну і норадреналіну – нейромедіаторів, що відповідають за бадьорість, енергійність, інтелектуальну продуктивність і почуття задоволення. Випиваючи по 3-4 чашки натуральної кави на добу, ми можемо трохи підвищити розумовий потенціал.

Як стати розумнішими і поліпшити пам'ять

4. Займайтеся музикою

Заняття музикою позитивно впливають на розвиток рухомого інтелекту. До такого висновку прийшли вчені з Університету Торонто, навчаючи музичної грамоти дітей молодшого шкільного віку. Експеримент тривав 36 тижнів, після закінчення яких діти, які вивчають клавішні та вокал, поліпшили свої показники IQ на 6,1-7,6 пунктів. Для порівняння, їх ровесники, які не відвідували занять, за цей час підвищили бал IQ на 3,9 пунктів. Нехай мозок дорослих менш сприйнятливий і навчаємий, але заняття музикою зможуть зняти стрес і знизити вироблення кортизолу, відповідального за загибель нейронів і погіршення пам’яті.

5. Правильно харчуйтеся

Про шкоду куріння, алкоголю і цукру не писав тільки ледачий. Якщо хочете, щоб мозок працював в повну силу, відмовтеся від згубних звичок на користь волоських горіхів, риби, шпинату, гарбузового насіння і чаю з шавлією. Саме ці продукти активізують когнітивні функції, покращують пам’ять, знижують ризик старечого слабоумства і захищають клітини мозку від впливу патогенів.

Читайте також:  Лазерна епіляція: що це таке і чим характеризується?
6. Пишіть

Звичка багато і вдумливо писати допоможе краще формулювати думки, аналізувати явища навколишньої дійсності, розширить словниковий запас і допоможе згадати важливі моменти з минулого. Не обов’язково відразу ж братися за роман-епопею: досить завести блог. Ведення особистого щоденника, до слова, позитивно позначається на емоційному стані людини. Ця психотерапевтична практика здавна допомагала людям впоратися з неврозами і депресією.

7. Висипайтеся

Недолік сну – найгірше, що ви можете «подарувати» мозку. Безсоння небезпечне не тільки апатією і швидкою стомлюваністю, а й зниженням імунітету, зайвою вагою, розвитком цукрового діабету, захворювань серця і судин. Чим старше ми стаємо, тим швидше руйнуються в мозку нейронні зв’язки, що відповідають за пам’ять, увагу і здатність до навчання. Хочете продовжити їхнє життя? Спіть не менше 7 годин!

Як поліпшити роботу мозку

8. Грайте в шахи

Шахи в усі віки вважали грою мудреців. Вони стимулюють логічне, абстрактне і стратегічне мислення, вчать прогнозувати дії, вгадувати тактику суперника, швидко приймати рішення. Всі ці навички знадобляться у повсякденному житті, покращуючи увагу і пам’ять. Не любите шахи? Перейдіть на інші інтелектуальні ігри: шашки, нарди, маджонг, го, монополію і т.д.

Читайте також:  Лечение миомы матки: Эффективные методы и советы
9. Гуляйте на свіжому повітрі

Нейрони головного мозку першими страждають від нестачі кисню. Цей стан загрожує порушенням мозкового кровообігу, загальмованістю реакцій, зниженням уваги, пасивністю і сонливістю. Хочете уникнути занепаду інтелектуальних сил? Щодня гуляйте на вулиці і провітрюйте приміщення, в якому працюєте.

10. Спілкуйтеся з людьми

Навіть абсолютним інтровертам для гармонійного розвитку необхідна взаємодія з соціумом. Спілкування з друзями і незнайомцями формує у нас особливий тип інтелекту – міжособистісний. Ми вчимося розпізнавати настрої і бажання оточуючих, приймаємо більш зважені і раціональні рішення, ефективніше працюємо, обходимо конфлікти і набуваємо репутацію приємної і компетентної людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ЙОГО РОЗВИТОК

ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ

ЯКА ЇЖА ПІДВИЩУЄ РІВЕНЬ IQ?