ГоловнаЗдоров'я А-Я10 способів стати розумнішими

10 способів стати розумнішими

Прогнози вчених Університету Віргінії змусили напружитися людей, чий вік перевалив за 27. Виявляється, з цього моменту наша пам’ять і когнітивні здібності істотно погіршуються. Не хочете втрачати ясність розуму до глибокої старості? Дізнайтеся 10 перевірених способів стати розумнішим.

Як стати розумнішими

1. Читайте книги

Вчителі не брехали, коли говорили, що читання – найкраще навчання. Інформація, яку пропонують ЗМІ і соціальні мережі, сегментована, розбавлена ​​інфографікою та зображеннями, які максимально спрощують сприйняття. Так ми звикаємо вихоплювати з потоку уривчасті відомості, а довгі тексти даються нам все гірше. Однак саме складні синтаксичні конструкції, незнайомі терміни і тематичне розмаїття роблять нас більш уважними, цікавими, вдумливими і ерудованими.

2. Тренуйте пам’ять

За формування емоцій і спогадів відповідає гіпокамп – лімбічна система головного мозку. Його роботу можна поліпшити, регулярно тренуючи пам’ять. Як це зробити?

  • Купляючи в супермаркеті, не підглядайте в список продуктів.
  • Намагайтеся підраховувати суму чека в розумі.
  • Вивчайте вірші напам’ять.
  • Прокладайте нові маршрути в звичні місця.
  • Вивчайте нові мови.
  • Грайте в комп’ютерні ігри. Так, необхідність запам’ятовувати послідовність дій дійсно піде на користь вашому мозку.
Читайте також:  Що треба знати по філери на основі гіалуронової кислоти? Як отримати потрібний ефект та не знівечити себе
3. Пийте каву

Цей спосіб підходить людям, у яких немає протипоказань до вживання кави: аритмії, стенокардії, безсоння, гастриту і захворювань нирок. Кофеїн стимулює вироблення дофаміну і норадреналіну – нейромедіаторів, що відповідають за бадьорість, енергійність, інтелектуальну продуктивність і почуття задоволення. Випиваючи по 3-4 чашки натуральної кави на добу, ми можемо трохи підвищити розумовий потенціал.

Як стати розумнішими і поліпшити пам'ять

4. Займайтеся музикою

Заняття музикою позитивно впливають на розвиток рухомого інтелекту. До такого висновку прийшли вчені з Університету Торонто, навчаючи музичної грамоти дітей молодшого шкільного віку. Експеримент тривав 36 тижнів, після закінчення яких діти, які вивчають клавішні та вокал, поліпшили свої показники IQ на 6,1-7,6 пунктів. Для порівняння, їх ровесники, які не відвідували занять, за цей час підвищили бал IQ на 3,9 пунктів. Нехай мозок дорослих менш сприйнятливий і навчаємий, але заняття музикою зможуть зняти стрес і знизити вироблення кортизолу, відповідального за загибель нейронів і погіршення пам’яті.

5. Правильно харчуйтеся

Про шкоду куріння, алкоголю і цукру не писав тільки ледачий. Якщо хочете, щоб мозок працював в повну силу, відмовтеся від згубних звичок на користь волоських горіхів, риби, шпинату, гарбузового насіння і чаю з шавлією. Саме ці продукти активізують когнітивні функції, покращують пам’ять, знижують ризик старечого слабоумства і захищають клітини мозку від впливу патогенів.

Читайте також:  Як квіти можуть поліпшити емоційне здоров’я?
6. Пишіть

Звичка багато і вдумливо писати допоможе краще формулювати думки, аналізувати явища навколишньої дійсності, розширить словниковий запас і допоможе згадати важливі моменти з минулого. Не обов’язково відразу ж братися за роман-епопею: досить завести блог. Ведення особистого щоденника, до слова, позитивно позначається на емоційному стані людини. Ця психотерапевтична практика здавна допомагала людям впоратися з неврозами і депресією.

7. Висипайтеся

Недолік сну – найгірше, що ви можете «подарувати» мозку. Безсоння небезпечне не тільки апатією і швидкою стомлюваністю, а й зниженням імунітету, зайвою вагою, розвитком цукрового діабету, захворювань серця і судин. Чим старше ми стаємо, тим швидше руйнуються в мозку нейронні зв’язки, що відповідають за пам’ять, увагу і здатність до навчання. Хочете продовжити їхнє життя? Спіть не менше 7 годин!

Як поліпшити роботу мозку

8. Грайте в шахи

Шахи в усі віки вважали грою мудреців. Вони стимулюють логічне, абстрактне і стратегічне мислення, вчать прогнозувати дії, вгадувати тактику суперника, швидко приймати рішення. Всі ці навички знадобляться у повсякденному житті, покращуючи увагу і пам’ять. Не любите шахи? Перейдіть на інші інтелектуальні ігри: шашки, нарди, маджонг, го, монополію і т.д.

Читайте також:  Кольпорафия: женская пластика, изменяющая жизнь
9. Гуляйте на свіжому повітрі

Нейрони головного мозку першими страждають від нестачі кисню. Цей стан загрожує порушенням мозкового кровообігу, загальмованістю реакцій, зниженням уваги, пасивністю і сонливістю. Хочете уникнути занепаду інтелектуальних сил? Щодня гуляйте на вулиці і провітрюйте приміщення, в якому працюєте.

10. Спілкуйтеся з людьми

Навіть абсолютним інтровертам для гармонійного розвитку необхідна взаємодія з соціумом. Спілкування з друзями і незнайомцями формує у нас особливий тип інтелекту – міжособистісний. Ми вчимося розпізнавати настрої і бажання оточуючих, приймаємо більш зважені і раціональні рішення, ефективніше працюємо, обходимо конфлікти і набуваємо репутацію приємної і компетентної людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ І ЙОГО РОЗВИТОК

ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ

ЯКА ЇЖА ПІДВИЩУЄ РІВЕНЬ IQ?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News