Існує цілий ряд симптомів, при яких слід негайно звернутися в лікарню. Найчастіше люди роблять це тільки при болю чи іншому дискомфорті, а ось на деякі ознаки не звертають уваги. Ми розповімо при яких симптомах потрібно негайно бігти до лікаря.

Симптом №1: стрімке схуднення

Заради того, щоб схуднути, люди годинами займаються в тренажерному залі, слідують дієтам і піддають себе різним обмеженнями. Але іноді результат приходить занадто швидко, причому без особливих зусиль. Часом пацієнт взагалі не робить нічого, але худне. Безпечна втрата ваги становить не більше одного кілограма на тиждень. Якщо ж схуднення більш стрімке, то варто звернутися в лікарню.

Справа в тому, що це може бути симптомом утворення різних захворювань. Наприклад, діабет 2 типу, хвороби з підвищеною активністю щитовидної залози, депресія, целіакія, захворювання печінки, онкологія. Треба зауважити, що велика частина недуг пов’язана з летальним результатом або інвалідністю. Саме тому важливо своєчасно звернутися в лікарню.

Симптом №2: задишка

Ще один симптом, при якому негайно варто звернутися до лікаря. Адже задишка є ознакою розвитку деяких захворювань. Але навіть при повному здоров’ї можливе утворення такого симптому. Зокрема, інтенсивні фізичні навантаження, панічні атаки, висота – все це може спровокувати задишку. В таких ситуація відновлення дихання відбувається самостійно.

А ось при тривалих і тривалих задишках краще відразу звернутися в лікарню. Симптом може говорити про хворіючих легеневої тканини і плеври інфекційного характеру (пневмонія, пневмоніт, плеврит), запальні і алергічні зміни дихальних шляхів (наприклад, бронхіальна астма, бронхіт), серцевої недостатності, тромбоемболії легеневої артерії, травми грудної клітини.

Симптом №3: підвищення температури

Лихоманка найчастіше говорить про простудних захворюваннях. Ми дуже часто пов’язуємо її саме з ГРВІ або грипом. Однак даний симптом може вказувати і на інші захворювання. Найчастіше підвищення температури є природним способом боротьби організму зі збудниками різних захворювань. При температурі до 38,5 градусів краще не намагатися її збивати. А якщо вона тримається протягом трьох днів і більше, не досягає фебрильних значень і залишається в межах 37-37,5 градусів, то потрібно обов’язково звернутися в лікарню. Справа в тому, що це може бути симптомом туберкульозу, інфекцій сечовивідних шляхів, пошкодження центру терморегуляції в мозку, лімфом або лейкозів, захворювань щитовидної залози, пов’язаних з її гіперфункцією, ГРВІ або грипу, ревматичних захворювань, сепсису і так далі.

Симптом №4: діарея або запор

При порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту краще відразу звернутися в лікарню. Найчастішими проявами нестабільної роботи цих органів є стрес, зміна харчування, застуда чи алергія. Але при таких симптомах, як здуття живота, печія, відрижка, нудота і блювання, діарея або запор, краще відразу звернутися в лікарню, бо це може бути ознакою розвитку серйозних хвороб. Синдром роздратованого кишечника, виразка, гастрит, ентерит, ентероколіт, кишкові інфекції і харчові отруєння – це неповний список недуг, з якими можна зіткнутися при таких симптомах.

Симптом №5: набряк

Якщо у вас постійно набрякає обличчя або інші частини тіла, то краще не затягувати з походом в лікарню. Звичайно, часто такий симптом викликаний надмірною кількістю солоної їжі в раціоні, рідини перед сном. Але при цьому може бути ознакою серйозних недуг. При набряках обличчя, шиї і верхньої частини тіла можуть говорити про ендокринних патологіях, наприклад, гіпотиреозі, синдромі Кушинга, а також хворобах нирок. Нижні кінцівки набрякають при хронічній серцевій недостатності, варикозному розширенні вен.