Можливо , ви ніколи не замислювалися про це , але вчених вже давно цікавило , який механізм не дозволяє нам під час їжі кусати свою мову. Пояснення цьому феномену фахівці змогли знайти лише зовсім недавно.

Дослідники з’ясували , що в тих випадках , коли процес жування відбувається несвідомо , контролюючу функцію починають виконувати мозкові нейрони – вони й « командують » рухами щелепи і язика в процесі їжі . Досягнення останнього дослідження в тому , що вчені змогли зрозуміти , як саме це відбувається . Раніше довгий час для вчених залишалося закритим то , які саме нейрони координують дії щелепи і язика .
 
За словами фахівців , процес жування являє собою складну та злагоджену роботу щелеп та язика. Язик , розташовуючи їжу між зубами , в процесі жування прибирає її . На погляд обивателя , все просто , так як очевидно. Однак знадобилися спеціальні лабораторні дослідження , щоб вчені смоги побачити , як діють нейрони головного мозку при жуванні . Лабораторним мишам був впроваджений штам особливого типу сказу , спостереження за яким дозволило біологам простежити активацію мозкових нейронів під час пережовування гризунами їжі.
 
Таким чином процес їжі вчені змогли побачити з « вивороту ». За їх словами , жування і поглинання їжі – це складна схема взаємодії груп різних нейронів , частина яких відповідає за відкривання щелепи , частина – за висунення язика , і частина – за прямо протилежні дії . У той же час діють і спеціальні премоторні нейрони , які дозволяють контролювати злагоджену одночасну роботу безлічі м’язів , що беруть участь в процесі їжі .

Читайте також:  Про спосіб покращити зір розповіли вчені

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, В ЧОМУ СЕКРЕТ ЩАСТЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News