Відомо, що депресія негативно позначається на ризику розвитку хвороби Альцгеймера. Нове попереднє дослідження повідомляє, що, якщо у людей дійсно розвинеться хвороба Альцгеймера, у людей з депресією можуть з’явитися симптоми деменції приблизно на два роки раніше, ніж у тих, у кого депресія відсутня, а при наявності тривожності на три роки раніше.

«Необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти вплив психічних розладів, таких як депресія і тривожність, на розвиток хвороби Альцгеймера», – розповідає автор дослідження Закарі А. Міллер, доктор медицини з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Крім найбільш поширених психічних розладів, депресії і тривожності, в дослідженні також проводився скринінг на наявність в анамнезі біполярного розладу, посттравматичного стресового розладу і шизофренії.

Читайте також:  Вчені назвали дієту, яка викликає хронічний біль

З 1500 осіб з хворобою Альцгеймера, які брали участь у дослідженні, 43% мали в анамнезі депресію, 32% – тривожність, 1,2% – біполярний розлад, 1% – посттравматичний стресовий розлад і 0,4% – шизофренію.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News