Датські вчені з Копенгагенського університету виявили зв’язок між ранньою смертністю і азооспермією – відсутністю сперматозоїдів в насінній рідині у чоловіків. Середня тривалість життя у чоловіків з азооспермією становить 48,8 років, встановили дослідники.

Вплив безпліддя на тривалість життя представників сильної статі фахівці виявили, проаналізувавши дані 50 тисяч чоловіків, які лікувалися в клініках Данії з 2006 по 2015 роки. В результаті вчені зробили висновок, що «фертильність є показником чоловічого здоров’я в цілому». Найбільш тривожним маркером поганого стану організму і низької тривалості життя є азооспермія, переконані дослідники. На їхню думку, чоловіки з таким діагнозом повинні проходити повне обстеження стану здоров’я.

Чоловіки, чиє здоров’я відстежувалося в рамках проекту, були поділені на кілька груп. В першу увійшли чоловіки з азооспермією, у другу – чоловіки з олігоспермією (знижена концентрація сперматозоїдів) у третю – чоловіки з нормальною кількістю сперматозоїдів в еякуляті, в четверту – чоловіки після вазектомії, у п’яту – чоловіки з іншими проблемами безпліддя. З’ясувалося, що чоловіки з першої групи більше за інших схильні до раннього відходу з життя – вони часто вмирають, не доживши до 50 років.

“Ризик померти, не доживши до старості, у чоловіків з азооспермією вдвічі вище, ніж у інших. Найчастіше чоловіки з азооспермією вмирають від раку або серцево-судинних захворювань”, – констатували автори роботи.

Вчені вважають, що безпліддя пов’язане з високим ризиком смертності в силу генетичних факторів. Ця проблема вимагає подальших досліджень, пояснили вони.

Раніше ми писали про те, що вченими був виявлений ген, «включення» якого призводить до розвитку у чоловіків імпотенції.