Для здоров’я кісток, серця, мозку, а також для захисту від старіння.

Лікарі не рекомендують самостійно призначати собі вітамінні комплекси і добавки, але попереджають: важливо стежити за тим, щоб щодня ми отримували всі необхідні вітаміни і мінерали в достатній кількості. І особливо важливо стежити за своїм харчуванням після 50 років: в цей час жіночий організм піддається серйозним випробуванням і особливо потребує підтримки. Розповідаємо, які вітаміни особливо важливі в цей час.

Вітамін D

Дефіцит цього вітаміну в дорослому віці пов’язаний з підвищеним ризиком самих різних захворювань, які безпосередньо впливають на тривалість життя, від раку до діабету другого типу. Щоб отримати добову норму вітаміну D, досить 15-хвилинної прогулянки в сонячну погоду або порції жирної риби.

Кальцій

Рівень естрогену, який перешкоджає вимиванню кальцію з організму, після 50 років різко знижується, і наші кістки, суглоби, зуби стають особливо вразливі. Тому жінкам після 50 років потрібно їсти більше продуктів, багатих кальцієм, і, можливо, навіть приймати відповідні добавки-але тільки за призначенням лікаря!

Омега-3

Ці жирні кислоти, якими багаті риба, горіхи, насіння, авокадо і оливки — запорука здоров’я судин і серця. Лікарі припускають, що саме вживання продуктів, багатих омега-3 — кращий спосіб продовжити життя і зберегти здоров’я до похилого віку. Після менопаузи наше серце потребує додаткового захисту, так що важливо додати в свій раціон більше продуктів, багатих корисними кислотами.

Вітамін С

У будь-якому віці вітамін С необхідний для підтримки нашого імунітету, але після 50 років він стає особливо актуальним ще й тому, що бере участь у виробленні колагену, що зміцнює кістки. Добова норма вітаміну С для людей старше 50 років – 500-1000 мг.

Вітамін Е

Цей вітамін сприяє поліпшенню розумової діяльності, зміцнює нервову систему (яка відчуває підвищені навантаження під час проходження через менопаузу). А найголовніше, вітамін Е – потужний антиоксидант, який допомагає клітинам нашого тіла захищатися від вільних радикалів і боротися зі старінням.