Спаржу, або аспарагус, знали як корисну рослину ще в стародавні часи. Медики назвали п’ять вагомих причин, що спонукають включити спаржу в раціон харчування.

Причина перша: спаржа уповільнює старіння. У спаржі міститься велика кількість білка, клітковини, вітамінів і корисних мінералів: наприклад, вітаміни A, B, C, T, K, мідь, марганець, харчова клітковина, магній, каротин, кумарин, тіамін, фолієва кислота. Завдяки багатому складу спаржа зміцнює імунітет, уповільнює процеси, пов’язані з розвитком вікових захворювань. Також її вживання приводить в норму гормональний обмін. В Індії спаржу вважають омолоджуючим засобом для жінок.

Причина друга: спаржа покращує стан серця і судин. Речовина аспарагін, яка міститься в спаржі благотворно впливає на серце і судини, нормалізує тиск, регулює згортання крові і запобігає утворенню тромбів.

Причина третя: спаржа сприяє стрункості. У цьому продукті багато клітковини, позитивно впливає на стан шлунково-кишкового тракту і допомагає активізації обмінних процесів. Крім того, у спаржі дуже низька калорійність в 100 грамах міститься 20 калорій. Тим, хто хоче мати струнку фігуру, потрібно обов’язково їсти спаржу.

Причина четверта: спаржа – афродизіак. Ще в Середньовіччя було помічено, що спаржа – продукт любовний, рослина-афродизіак, підсилює потяг. За словами експертів, спаржа діє як природний аналог віагри: активізує сексуальну енергію, благотворно впливає на чоловіче здоров’я. Також спаржа покращує фізіологічний тонус, допомагає підтримувати енергійність і гарний настрій.

Причина п’ята: спаржа нормалізує рівень цукру в крові. Спаржа відрізняється низьким вмістом вуглеводів і має низький глікемічний індекс, а комплекс мікроелементів, що містяться в ній посилює дію інсуліну. Спаржа щонайменше два рази на тиждень, рекомендується до вживання людям, що страждають на діабет.

Причина шоста: спаржа покращує травлення. Спаржа є джерелом інуліну і олігосахаридів – речовин, які не перетравлюються в кишечнику і виконують роль живильного середовища для «хороших» бактерій, які допомагають травленню і вбивають патогенні мікроорганізми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ СМІЛИВО МОЖНА ЇСТИ ВНОЧІ