Незважаючи на те що генетика грає роль в довголітті, шанси прожити довше значно збільшуються, якщо дотримуватися здорових звичок в харчуванні. Дієтологи розповіли, які зміни можуть бути корисні для здоров’я і на що слід звернути увагу.

Більше кольору

“Різнобарвні фрукти та овочі забезпечують організм різними вітамінами, мінералами, антиоксидантами та рослинними сполуками, які допомагають роботі серця, кишечника, а також зміцнюють вашу імунну систему. Продукти певного кольору містять свій набір поживних речовин”, – пояснила доктор медичних наук Емі Гудсон.

Різноманітність в раціоні

Незважаючи на те що у всіх організм різний, правильне харчування є важливим компонентом, коли справа стосується довголіття, додала магістр медицини Річчі-Лі Хотц. За її словами, необхідно дотримуватися різноманітності в раціоні, який повинен включати різні фрукти, овочі, білки, цільнозернові продукти, а також м’ясо і рибу.

Основа – рослинні продукти

Дієта, основу якої становить рослинна їжа, – один з кращих способів збільшити тривалість життя, зазначила доктор медичних наук Триста Бест. “Серед безлічі переваг рослинної дієти, які включають зміцнення здоров’я серця, втрату ваги і профілактику діабету, з’явилося ще одне – зниження ризику раку”, – сказала фахівець.

Бест послалася на дослідження American Institute for Cancer Research, в якому говориться, що один з кращих способів запобігти розвитку злоякісної пухлини – включити в щоденний раціон продукти, багаті клітковиною, вітамінами, мінералами і фітонутрієнтами. До них відносяться овочі, фрукти, бобові, зерна, горіхи та насіння.

Не переїдати

Доктор Рейчел Пол порадила контролювати себе під час прийому їжі і не переїдати. Така звичка призводить до збільшення ваги, що, в свою чергу, може стати причиною розвитку діабету, хвороб серця і деяких видів раку.

Один з кращих способів боротьби з переїданням – почати звертати увагу на ознаки голоду і ситості, а також навчитися розподіляти прийоми їжі протягом дня. Дієтолог додала, що переїдання і безглузді перекушування йдуть рука об руку, тому важливо виробити здорові звички, які допоможуть відчувати себе ситим.

Вибирати продукти, багаті флавоноїдами

Одним з корисних типів фітонутрієнтів, які містять яскраві фрукти і овочі, є флавоноїди. Недавні дослідження довели, що вони допомагають підтримувати здоров’я мозку в довгостроковій перспективі. Продукти, багаті флавоноїдами, включають цибулю, ягоди, темну зелень, трави, брокколі, цвітну капусту, темний шоколад, сою і цитрусові, розповіла експерт зі здорового харчування Маккензі Берджесс.