Операція з видалення апендикса і справді зносить деякі обмеження в нас звичний спосіб життя. Але також не варто забувати, що багато популярних післяопераційних заборон є вигадкою. Що дійсно можна, а що не можна після апендициту?

Коли можна ходити після видалення апендициту

Якщо після апендектомії ви готові встати і піти, це прекрасно! П’ять-шість годин після операції – достатньо для початку невеликої рухової активності, якщо мова йде про неускладнений апендицит без перфорацій відростка і абсцесу. У разі, коли ускладнень уникнути не вдалося, обов’язково дайте собі відпочити добу. А коли відчуєте, що сили відновилися, пробуйте вставати. Відзначимо, що перші кроки краще робити в присутності лікуючого лікаря або відвідувачів.

коли можна ходити після видалення апендициту

Чи можна купатися після видалення апендициту

Купатися після видалення апендикса можна і потрібно. Питання, як і коли! Поки шви ще не зняті, митися дозволяється тільки частково, оскільки мікроби і активні речовини миючих засобів можуть потрапити в рану. А після зняття швів перші два тижні варто користуватися душем. І тільки після останнього огляду лікар, який підтвердить, що післяопераційний період успішно завершено – хоч у ванній, хоч в річці …

купатися після апендициту

Які фрукти можна їсти після видалення апендициту

Повірте, перші півдоби після операції на шлунку у вас не буде проблем з голодом, оскільки апетит з’явиться тільки через 12 годин. Якщо у вас міцний організм, то вже в кінці дня вас чекає не найсмачніша, але поживна їжа у вигляді відвару з рису або бульйон. Що стосується фруктів, то вже на цьому етапі при хорошому самопочутті можна випити трохи киселю з солодких сортів фруктів. А протягом тижня, якщо дозволить лікар, – сухофрукти і печені яблука. Не зовсім те? Що ж, свіжі фрукти і ягоди, такі як апельсини, персики, полуниця і малина, можна їсти вже в перший місяць після операції. А ось від нектаринів, винограду, груш та інших солодощів в цей час краще утриматися.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

які фрукти можна їсти після апендициту

Чи можна їсти кавун після видалення апендициту

На жаль, якщо апендикс нагадав про себе саме влітку і вам довелося робити операцію, від кавуна краще відмовитися. Принаймні в перший місяць після хірургічного втручання. Вважається, що кавун викликає підвищений метеоризм, а це при операціях на органах травлення зовсім ні до чого.

кавун після видалення апендициту

Чи можна каву після видалення апендициту

Ви прекрасно відновлюєтеся після видалення апендикса, але без чашечки ароматної кави навіть це не приносить радість? Що ж, якщо ваші справи і справді гарні, потерпіть п’ять-шість днів і заваріть собі слабкий американо. Але перед цим варто порадитися з лікарем. Якщо у вас підвищений артеріальний тиск і прискорений пульс – навряд чи він стане схвалювати вашу спрагу кофеїну. А ось після зняття швів, одна чашка неміцної кави в день цілком допустима.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

кава після апендициту

Чи можна курити після видалення апендициту

Якщо ви завзятий курець і перше, про що подумали після операції по апендициту: «де б покурити …», вітаємо! Значить, у вас точно немає проблеми з першим пунктом нашої статті «чи можна ходити після апендициту». А ось з курінням поспішати не варто. Зрозуміло, тютюновий дим не зашкодить внутрішнім органам тут і зараз. А ось викликати ларингоспазм може, навіть якщо раніше нічого подібного не спостерігалося: організм-то ослаблений. А тепер уявіть відчуття від стиснення прооперованих м’язів і тканин живота, якщо ви раптом закашлялися після першої затяжки.

курити після апендициту

Чи можна пити алкоголь після видалення апендициту

Коли тварина в лісі з’їдає ягоду, від якої їй стає погано, навряд чи вона знову з’їсть цю ж ягоду. Алкоголь є одним з факторів запалення апендикса і не може бути корисним після операції. Але якщо ви не маєте наміру до упаду святкувати своє одужання, слабоалкогольні напої в помірних дозах дозволяються вже через місяць після апендектомії.

чи можна пити після апендициту

Чи можна ходити в лазню після видалення апендициту

Вибрати час відвідування лазні після видалення апендициту допоможе логіка. Якщо запалення після операції не минуло, шви не зняті або ще недостатньо затягнулися, не потрібно йти в лазню. Сонячні ванни, сауни і парні в післяопераційний період – не найкращий вибір. Тільки після місяця-двох (в залежності від відновлювальних здібностей вашого організму) можна задуматися про те, щоб піти в парилку. І краще перед цим підстрахуватися, запитавши поради у лікаря. Віники, мочалки і щітки краще залишити вдома.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

баня після апендициту

Фізичні навантаження після видалення апендициту

Фізичні навантаження після видалення апендициту потрібно поділити на два порівняно з передопераційним періодом. Пробіжки, професійний спорт, спортивні ігри, тренажерний зал потрібно відкласти мінімум на три місяці. Але це не означає, що рухатися зовсім не потрібно. ЛФК, ходьба, побутові справи (наприклад, прибирання) підуть на користь через 2-3 тижні, головне – не перенапружувати м’язи живота.

спорт після апендициту

Чи можна займатися сексом після видалення апендициту

Секс після апендициту може бути не стільки приємним, скільки хворобливим процесом. Хіба що ви оволоділи мистецтвом заняття сексом без задіяння черевних м’язів, якщо таке взагалі можливо. В іншому випадку, варто потерпіти мінімум тиждень після операції, і все одно не перенапружуйтеся. А через тиждень після видалення швів можна повністю розслабитися і зайнятися повноцінним сексом.

секс після апендициту

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АПЕНДИЦИТ: ГОЛОВНЕ ВЧАСНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ