Ви не завжди можете вибирати, хто вам оперує, особливо в екстрених випадках, але стать вашого хірурга не має значення, чи не так? Це можливо, згідно з канадським дослідженням 1,3 мільйона чоловік.

У ньому повідомляється, що жінки, які перенесли звичайні планові або екстрені операції з хірургами-чоловіками, мали на 15% більше шансів померти, зазнати серйозних ускладнень і / або бути повторно госпіталізовані протягом 30 днів, ніж якщо б жінка виконувала операцію.

На відміну від цього, як показало дослідження, у чоловіків однаково хороші результати незалежно від статі хірурга.

Точно, чому існує така “статева невідповідність”, ще не до кінця зрозуміло, і дослідження не призначалося для відповіді на це питання.

“Ми припускаємо, грунтуючись на попередній роботі, що стосується комунікації між пацієнтами і лікарями, що це може підкріпити спостереження”, – сказав автор дослідження доктор Крістофер Уолліс, доцент урології в лікарні Mount Sinai і мережі університетів охорони здоров’я в Торонто.

Попередні дослідження показали, що жіночі лікарі, як правило, слухають більше, і в результаті їх пацієнти можуть відчувати себе краще.

“Пацієнти повинні шукати хірургів, яким вони довіряють і з якими добре спілкуються”, – сказав Уолліс. “Як хірургічне співтовариство, ми повинні прагнути краще зрозуміти фактори, що лежать в основі цих спостережень, щоб ми могли зрозуміти процеси надання допомоги, які призводять до оптимальних результатів, щоб всі хірурги могли використовувати їх, і всі пацієнти могли отримати вигоду”.

Джерело: UPI.com