Здоров’я нашого серця на 75% залежить від способу життя – в тому числі і від того, що ми їмо.

Здоров’я нашого серця залежить від спадковості всього на чверть, а на три чверті — від нашого способу життя. І кожен шматочок «шкідливої» їжі сьогодні підвищує ризик інфаркту або серцевого нападу в майбутньому. Але якщо деякі продукти – навіть не найкорисніші – серце готове нам пробачити, тобто їжа, яку краще назавжди викреслити зі свого раціону. Заради нашого ж власного здоров’я і довголіття.

Перероблене м’ясо

Бекон, шинка, ковбаса і сосиски — звична, але, на жаль, дуже небезпечна їжа. Минулого року проти них повстали онкологи, визнавши канцерогенними продуктами, а тепер до них приєднуються і кардіологи. Вся справа в насичених жирах, яких багато в такого роду м’ясних продуктах, а також натрій, який використовується для збільшення терміну зберігання м’яса. І те, і інше буквально смертельно небезпечно для нашого серця – так чи варто ризикувати заради хвилинного задоволення?

Червоне м’ясо

Ви бачите соковитий стейк з грибами або свинячу відбивну? Кардіологи бачать сіль, холестерин і насичені жири, які буквально нокаутують серце і судини. Ні, зрозуміло, лікарі не звірі (ну, принаймні більшість з них) і не вимагають повністю відмовитися від червоного м’яса: просто скоротіть його частку в раціоні до трьох-чотирьох порцій в місяць.

Продовження на наступній сторінці: 1 2