Перші симптоми віспи мавп схожі на прояви інших вірусних інфекцій, тому на них потрібно звернути пильну увагу. Про це розповіла лікарка швидкої медичної допомоги Кеті Голден.

Медик зазначила, що до таких первинних симптомів відносяться лихоманка, опухлі лімфатичні вузли, біль голови та ломота в тілі, повідомляє Live24.

Такою ж симптоматикою у більшості людей виявляються застудні захворювання та коронавірусна інфекція. У випадку з віспою мавп ці прояви можуть виникнути до характерної висипки на шкірі.

Насторожитися і звернутися за медичною допомогою необхідно при підвищенні температури тіла та ущільненні лімфатичних вузлів на шиї, пахвах і паху, підкреслила Голден.

Віспа мавп – вірусне захворювання, яке може передаватися людині від тварин. У людей симптоматика цієї хвороби схожа на симптоми, що спостерігалися у пацієнтів з натуральною віспою, однак у менш серйозній формі. Станом на 5 червня у Всесвітню організацію охорони здоров’я надійшли відомості про 780 підтверджених випадків віспи мавп у людей у ​​27 країнах, які не є ендемічні для цього захворювання.