Мандарини фрукти мандаринового дерева, розмір якого трохи менше апельсинового. Ці плоди складаються з м’якоті, клітковини і соку і мають характерний смак і аромат. На відміну від апельсинів, мандаринів набагато легше очищаються від шкірки.

Можна їсти мандарини цілком або готувати з них соки і салати. Крім цього вони використовуються для приготування десертів і коктейлів. Багатьом з нас добре знайомі мандаринові джем і варення.

Ці цитруси відмінно підходять для корисних перекусів. Справа в тому, що більша частина складу мандаринів припадає на воду.

При цьому вони відрізняються низьким вмістом цукру і калорій. Так, 100 грамів мандаринів містить тільки 53 кілокалорії. Що стосується інших поживних речовин, що містяться в мандаринах, то необхідно зазначити клітковину, калій, магній, вітамін С, фосфор, вітамін Е, фолати і вітамін А.

Як ти встигла помітити, поживна цінність мандаринів досить висока. Багато що містяться в них нутрієнти мають важливе значення для нашого організму.

Сьогодні нам хотілося б докладніше поговорити на цю тему. Ми поділимося з тобою 6 вагомими аргументами на користь того, щоб регулярно їсти ці фрукти.

1. Містять вітамін С

Якщо ти бажаєш менше цукрів, зверни увагу на ці фрукти. Менше цукрів, ніж мандарини, містять лише апельсини. Смак і аромат мандаринів внесуть різноманітність у твою дієту, а твій організм отримає необхідну кількість вітаміну С.

  • Аскорбінова кислота виконує безліч функцій в організмі людини, наприклад, запобігає розвитку серцево-судинних захворювань і прискорює загоєння ран.
  • Вітамін С необхідний для підтримки здоров’я наших кісток і зубів, а також правильного засвоєння заліза.
  • З іншого боку, вітамін С бере участь у виробництві колагену і каротину.
Читайте також:  Чому потрібно чхати

Каротин являє собою хімічне з’єднання, прискорює процеси окислення жирних кислот і вироблення енергії.

Завдяки цій особливості каротину нам вдається зберегти гарну фігуру, адже в цьому випадку в нашому організмі запускаються хімічні процеси, які розщеплюють жирову тканину.

2. Допомагають при лікуванні раку

Вільні радикали, ці реактивні молекули, здатні порушувати природні клітинні процеси в тілі людини. Причиною цього можуть бути неправильне харчування, надмірні фізичні вправи, стреси, паління, вживання алкогольних напоїв та медикаментів та інші фактори.

Через це організм стикається з передчасним старінням і порушеннями в роботі серцево-судинної і нервової систем.

Містяться в мандаринах вітаміни С і Е, каротин і флавоноїди здатні нейтралізувати ці окислювальні процеси, що хорошою профілактикою ракових клітин.

За даними деяких досліджень, дані вітаміни здатні покращувати стан пацієнтів після перенесених хіміотерапії і радіотерапії, використовуваних для лікування деяких видів раку (наприклад, раку легень, шлунку та простати).

Читайте також:  Хворе серце смертельніше за рак – як захистити себе залежно від віку
3. Лікують анемію

Що стосується дефіциту поживних речовин в організмі людини, то саме анемія одним з найбільш поширених у всьому світі розладів, пов’язаних з нестачею нутрієнтів.

Анемія розвивається внаслідок зниження вироблення гемоглобіну субстанції, що відповідає за транспортування кисню через кров до клітинами організму.

Для того, щоб цей процес здійснювався належним чином, людині необхідно залізо.

  • Вітамін С, який міститься в мандаринах покращує засвоєння заліза кишечником.
  • Згідно деяким дослідженням, всього 25-75 мг. вітаміну С здатні в два або навіть в три рази збільшити кількість засвоюваного разом з їжею заліза, перетворюючи необхідним чином цей мінерал.
  • Ця субстанція вступає в реакцію з фитатами (особливими інгібіторами нутрієнтів), в результаті чого виробляється менше нерозчинних сполук і підвищується засвоєння заліза, що дозволяє вилікувати анемію.
4. Корисні при вагітності

Мандарини джерелами фолієвої кислоти (вітаміну В9). Цей живильний мікроелемент на клітинному рівні сприяє формуванню тканин і стимулює вироблення червоних клітин крові.

Крім цього фолієва кислота бере участь у формуванні нуклеїнових кислот (ДНК і РНК) і у розвитку нервової системи.

Все це особливо важливо при вагітності та в дитячі роки людини. Саме тому вітамін В9 обов’язково повинен бути присутнім в будь-якій здоровій та збалансованій дієті.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці
5. Солодкий джерело калію

Калій являє собою необхідний мінерал, що виконує важливі функції в людському організмі: він бере участь у регуляції балансу рідини в тілі людини, а також задіяний у роботі м’язів, нервової системи та нирок.

Також калій здатний стабілізувати деякі показники артеріального тиску.

Особливо важко обходитися без калію спортсменам. Завдяки їм вдається вберегти свій організм від зневоднення, заповнити втрату мінералів, втрачених під час занять спортом, і знизити ризик травматизму.

Мандарини містять багато води і калію. Тому ці цитруси відмінно підходять для того, щоб заповнити втрачені електроліти і глюкозу. Це позитивно позначається на фізичній витривалості людини.

6. Борються з сечовою кислотою та інфекціями

Завдяки високому вмісту води, лимонної кислоти і калію мандарини володіють сечогінними та олужнюючими властивостями. Це допомагає боротися з інфекціями і стимулює видалення пуринів.

Як відомо, пурини являють собою органічні сполуки, у великій кількості здатні викликати гіперурикемію і подагру. Саме через пурини в наших суглобах починає відкладатися сечова кислота.

Як ти встигла помітити, мандарини приховують в собі багато корисних для нашого здоров’я властивостей. Ну як, тобі вже захотілося зробити ці дивовижні фрукти невід’ємною частиною своєї дієти?

Джерело: steptohealth