Геморой – одна з найпоширеніших хвороб дорослих людей. Загальні причини геморою відомі. Це неправильне харчування і запори, сидячий спосіб життя підняття важких предметів. Але не дарма кажуть «всі хвороби від нервів». І геморой – не виняток.

Геморой – хвороба від стресу

Мало хто з нас можуть похвалитися тим, що в їх житті немає стресових ситуацій. Більшість стикається з колосальними фізичними та психологічними навантаженнями на роботі і вдома. Причиною стресу можуть стати дрібні і великі неприємності в житті. Стрес пригнічує життєві сили, змушує людину почувати себе розбитим і робить уразливим перед різними захворюваннями. Зараз модно вивчати психологічні причини хвороб. І в сучасній медицині знаходиться все більше підтверджень, що всі хвороби від нервів.

Хоч і не прямо, але побічно стрес може стати причиною геморою. Адже такий стан відбивається на способі життя і поведінці людини. Більшість із нас або «заїдає стрес», або, навпаки, дуже погано їсть на нервовому грунті. І ті, й інші не стежать за тим, що і як їдять. Порушення нормального харчування та недостатнє вживання води стає причиною геморою.

З іншого боку, багато хто в стресовій ситуації воліють відлежуватися на дивані. Немає бажання зайвий раз рухатися, а, тим більше, займатися спортом. Це призводить до застійних явищ в області малого тазу, що в свою чергу стає причиною геморою.

Психологічні причини хвороби геморой

Багато психологів вважають, що наші хвороби є результатом ментального сприйняття навколишнього світу. Якщо ви не знаєте, як позбутися від геморою, спробуйте заглибитися в свій духовний стан.

Розібратися в психологічних причинах такої хвороби як геморой нам допоможуть дослідження американського психолога Луїзи Хей, канадського психолога Ліз Бурбо, російського гомеопата, автора книг з поліпшення якості життя Валерія Синельникова і російського психолога Володимира Жикаренцева. Вони пояснюють психосоматику геморою такими факторами:

  • Злість на минуле
  • Боязнь дати волю почуттям
  • Тяжке почуття
  • Страх перед розставанням, небажання відпускати те, що повинно піти
  • Жадібність

Психологи пояснюють, що негативні думки рано чи пізно переходять в відчутний, фізичний стан. Причина геморою – результат виходу гніву і страху з думок в тіло.

Іншими словами, геморой – це прояв емоційної напруги й страху, які людина не хоче показувати. На думку психологів, геморой не дарма виникає в прямій кишці – кінцевій ділянці товстої кишки. Це знак того, що людина хоче швидше покінчити з негативними емоціями, тому напружується і підганяє себе.

Психологічний настрій як ліки від геморою

Традиційні ліки від геморою спрямовані на поліпшення кровообігу в прямій кишці, запобігання тромбозу судин. Вони допомагають розслабити сфінктер і поліпшити кишкову моторику, зміцнити стінки вен. Але якщо всі хвороби від нервів, то наші думки теж можуть стати ліками від геморою.

Ось основні психологічні установки, які допоможуть впоратися з гемороєм:

  • «У мене вистачить часу і можливостей для всього, що я хочу зробити»
  • «Я вивільняю з себе все, що відрізняється від кохання»
  • «Я стаю більш впевненим у собі і починаю сміливо висловлювати свої почуття»

Щоб швидше позбутися від геморою, людина повинна навчитися давати собі свободу і визнати своє право мати страхи в матеріальній сфері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ГЕМОРОЮ

МЕТАФІЗИЧНІ ПРИЧИНИ ХВОРОБ ШЛУНКА

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ