Довгий час вважалося, що людям, які мають порушення серцевого ритму, краще уникати вживання кави через те, що кофеїн здатний спровокувати аритмію. Їм рекомендували пити якомога менше цього напою або навіть відмовитися від нього зовсім.

Однак дослідження американських вчених, опубліковане в журналі JAMA Internal Medicine, доводить, що, ймовірно, кава не представляє небезпеки для таких хворих.

Щоб зрозуміти, чи дійсно кофеїн може викликати прискорене або нерівномірне серцебиття, співробітники кардіологічного відділу досліджень Каліфорнійського університету в Сан-Франциско проаналізували дані більш ніж 386 тис. осіб, які брали участь в довгостроковому дослідженні здоров’я. З цієї великої групи приблизно у 17 тис. осіб виникли порушення серцевого ритму, це сталося в середньому за 4,5 року.

Учасників опитували про частоту вживання кави. “Ми не змогли знайти доказів того, що ті, хто вживав більше кави, відчували підвищений ризик порушень серцевого ритму”, – заявив доктор Грегорі Маркус, заступник керівника кардіологічного відділу досліджень Каліфорнійського університету.

Крім того, згідно з даними вчених, випивається щодня додаткова чашка кави може навіть знижувати ризик аритмії в середньому на 3%. За словами Маркуса, необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати, як саме кава впливає на серце і чому вона може захищати від аритмії, як вважають його колеги.

Експерт зазначає: деякі запалення можуть сприяти порушенню серцевого ритму, а кава має протизапальну дію. Також може бути, що кофеїн спонукає деяких людей бути більш активними фізично, що також знижує ризик серцево-судинних проблем.

Проте доктор Захарі Голдбергер, доцент кафедри серцево-судинної медицини в Університеті Вісконсін-Медісон, застерігає від поспішних висновків, пише HealthDay. Обидва експерти також визнають, що ймовірно, є люди, які погано реагують на каву.