За даними Cancer Research UK, близько 40 відсотків випадків раку можна запобігти з допомогою корекції раціону і способу життя. Ми пишемо про те, які дії допомагають захиститися від розвитку онкологічного захворювання.

Схуднути і не допускати ожиріння. У 2017 році Всесвітнє дослідження раку (WCRF) опублікувало докази, які пов’язують ожиріння з раком шлунка, який є третім за величиною смертності на рак у світі. Сьогодні вчені кажуть, що чим більша вага людини, тим більша кількість ракових захворювань можуть їй загрожувати. Зокрема, ожиріння зв’язується з розвитком раку молочної залози, матки, печінки, простати і підшлункової залози. Відповідно, схуднення може захищати від раку. За словами професорки політики здорового способу життя в Університеті Стерлінга Лінди Баулд, знизити ризик онкології допомагає будь-яка втрата ваги.

Відмовитися від традиційного вечірнього алкоголю. Багато лікарів і вчених висловлюються про те, що ризик виникнення раку починається навіть при низькому рівні споживання алкоголю, тому краще все ж утримуватися від келиха на ніч. Зі споживанням алкоголю корелюють сім видів раку, включаючи рак грудей, печінки, кишечника, рота і горла, шлунка. Алкоголь – це етанол, який перетворюється в ацетальдегід, дуже важкий для обробки організмом. Вразливість клітин і їх схильність пухлинним процесам пояснюється високими рівнями цієї речовини.

Читайте також:  Лікар розповів, як розмір талії впливає на появу раку кишківника

Приймати аспірин. У 2017 році цільова група з профілактичної служби Сполучених Штатів оновила свої інструкції і стала рекомендувати людям у віці 50-59 років приймати аспірин в низькій дозі. На думку фахівців, дана міра захищає від розвитку колоректального раку, особливо, якщо є успадкована тенденція до раку кишечника. Аспірин може перешкоджати запаленню в слизовій оболонці кишечника. Але в той же час з його прийомом пов’язані ризики внутрішніх кровотеч, тому використання препарату необхідно попередньо узгоджувати з лікарем.

Маринувати м’ясо і контролювати його кількість. Споживання обробленого і червоного м’яса пов’язане з більш високим ризиком розвитку раку кишечника і шлунка. Сьогодні, згідно з рекомендаціями дієтологів, слід вживати не більше 70 грамів м’яса в день. Крім того, потрібно уникати споживання смаженого м’яса, оскільки воно може бути пов’язане з підвищеним ризиком пухлин через гетероциклічних амінів (ДКА), що викликають рак, вони утворюються під час готування м’яса у високих температурах. У той же час дослідження, проведене в Канзаському державному університеті, показало, що маринування м’яса в спеціях, таких як розмарин, чебрець, орегано, базилік, шавлія і майоран перед приготуванням, може знизити вміст компонентів ГКА, котрі викликають розвиток раку.

Читайте також:  6 ознак онкології, які мають «насторожувати»

Вживати клітковину. Просте збільшення споживання клітковини з фруктів і овочів до п’яти порцій в день може допомогти запобігти розвитку раку. Дослідження незмінно показують, що люди, які їдять багато клітковини, фруктів та овочів, мають низький рівень захворюваності на рак, і причина цього може полягати в здоровому кишковому мікробіомі, який допомагає імунній системі боротися з раком. Саме такий мікробіом забезпечує клітковина. Збільшення споживання цільних зерен (вівса, ячменю, бурого рису) і хліба з непросіяного борошна пов’язане зі зниженим ризиком розвитку раку кишечника, а також раку молочної залози та простати.

Більше рухатися. У тих людей, чия фізична активність становить мінімум 30 хвилин в день, менше шансів захворіти на рак (наприклад, рак молочної залози і матки). Крім того, рухова активність сприяє більш швидкому проходженню їжі через кишечник, що зменшує шанси спровокувати запальну реакцію в кишечнику і тим самим знижує ризик виникнення колоректального раку.

Читайте також:  107-річна американка розповіла, як дожити до її віку

Джерело: МедікФорум