Людська раса досягла свого піку, як показало дослідження. Це стосується росту людини, її тривалості життя та спортивних показників, які в майбутньому вже не будуть істотно збільшені.

За словами вчених, людська раса досягла свого піку за цілою низкою показників, і дуже скоро ми рушимо у зворотному напрямку. Експерти проаналізували інформацію за 120 років і прийшли до висновку про те, що сьогодні середньостатистична людина володіє піковими показниками росту, тривалості життя та спортивного рівня. У реальності, через вплив людини на навколишнє середовище, тобто змін клімату, в майбутньому ми взагалі не зможемо повторити досягнутих рекордів. Опубліковане в журналі Frontiers in Physiology дослідження стало першим, яке містить дані по такому величезному відрізку часу, беручи до уваги як генетичні, так і зовнішні параметри впливу на людину.

Читайте також:  Для кого можуть бути небезпечними коливання атмосферного тиску

Його автори з Paris Descartes University у Франції підкреслюють, що люди досягли своїх біологічних меж, і перевершити їх просто неможливо. Це підтверджує широко поширена думка про те, що всі спортивні рекорди, встановлені на Олімпійських іграх, є граничними, і ставити нові можна тільки за допомогою різного роду допінгів. Сьогодні на планеті живе перше покоління людей, яке може похвалитися досягненням біологічних лімітів, і представники наступних поколінь будуть їх знижувати, а не підвищувати.

Іншими словами, наші діти і онуки не будуть жити довше, а швидше за все, їх середня тривалість життя поступово почне знижуватися через той негативний вплив, який людина справляє на природу. З цим згодні й інші експерти, які підкреслюють, що перед людством стоять глобальні виклики начебто резистентності до антибіотиків. Вони скоротять середню тривалість життя людини, оскільки ми знову опинимося безсилими перед бактеріальними інфекціями, які ще сьогодні можна успішно лікувати ліками.

Читайте також:  Рідкісне прання рушників може викликати «спалах» чотирьох захворювань

Джерело: MedikForum