Вчені виявили дивовижну особливість головного мозку. Вона змушує нас думати, що в якийсь момент ми виглядаємо дивно добре. Взагалі через цю ілюзію ми можемо здаватися собі повнішим або стрункішим, ніж насправді, пише Medical Express.

Мозок змішує інформацію, отриману в минулому і в сьогоденні, щоб отримати максимально точну картинку реальності і скорегувати відбулися зміни. Згідно з дослідженнями Західної Австралії, це ж відбувається при оцінці свого тіла. Однак оцінка може бути неточною.

Експерти вирішили розібратися в цьому феномені, зібравши групу з 103 добровольців жіночої статі. Дівчатам показали серію зображень жіночого тіла (від огрядних до людей з недостатньою вагою). Використовуючи спеціальну програму, добровольці оцінювали, наскільки струнким або огрядним їм здавалося зображене тіло.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

Виявилося, на оцінку впливало те, яку фігуру добровольці бачили до цього. На практиці людині може здаватися, що вона струнка, незважаючи на набрану вагу. Просто її мозок ще пам’ятає про “славетні часи”.

Джерело: meddaily