ГоловнаНовини Здоров'я6 головних заходів захисту від розвитку гіпертонії

6 головних заходів захисту від розвитку гіпертонії

Гіпертонія підвищує ризик смерті у зв’язку з розвитком фатальних станів. Фахівці розповіли про головні заходи захисту від підвищеного тиску.

Тиск

Правильно харчуватися. Перш за все необхідно мінімізувати споживання кухонної солі. Жирні м’ясні та молочні продукти, смажені, а також гострі страви з харчування гіпертоніків краще виключити або ж вживати їх як виняток. Важливо вживати досить білка. Рекомендований для харчування при гіпертонії кількість білка становить 1,5 г на 1 кілограм маси тіла.

Підтримувати вагу або худнути при його надлишку. За словами медиків, ризик розвитку гіпертонії збільшується з кожним зайвим кілограмом ваги. Підтримання здорової маси тіла – це один з найефективніших способів захиститися від підвищеного тиску.

Читайте також:  Лікар: до раку кишечника веде споживання шоколаду, а не м'яса

Контролювати споживання рідин. Зазвичай при здоровому способі життя рекомендується пити більше води. Але гіпертонікам, наголошують лікарі, як саме необхідно строго стежити за кількістю споживаної води та інших рідин – у великій кількості вони завдадуть шкоди організму. Необхідно обмежувати споживання всіх видів рідини до рівня 1,5 літра в день, дають пораду експерти. Від міцного чаю і кави при підвищеному тиску і зовсім потрібно відмовитися.

Бути фізично активним. Серйозні навантаження гіпертонікам протипоказані, але посильна помірна активність – лише на благо, оскільки ефективно допомагає зміцнити судини. Якщо протягом тижня знаходити 150 хвилин на ходьбу, це дозволить зменшити ризик гіпертонії приблизно на 10%.

Читайте також:  Експерти розповіли про небезпеку гарячої ванни для здоров'я

Відпочивати. Рекомендований лікарями відпочинок передбачає достатній сон, а також уникнення стресових ситуацій.

Відмовитися від шкідливих звичок. Майже в половині випадків при відмові від шкідливих звичок тиск приходить в норму без лікарської терапії. Скажіть тверде «ні» алкоголю і сигарет, якщо у вас є спадкова схильність до хвороб судин і серця.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News