Фахівці в області здорового харчування назвали поширені продукти, вживання яких може бути корисним для організму, але при певних обставинах також здатні серйозно нашкодити.

Зокрема, небезпечною може виявитися морква, яка багата вітамінами та іншими корисними нутрієнтами. Жінкам часто радять їсти моркву для поліпшення стану шкіри, однак її щоденне споживання може призвести до надмірного накопичення в організмі молекул бета-каротину, а разом з цим і каротинемії, через яку шкіра приймає жовтий або оранжевий відтінок.

Інший корисний продукт – тунець, майже стовідсоткове джерело білка. Дослідження показують, що тунець, який використовується для приготування страв японської кухні, може містити перевищену кількість ртуті. Отруєння ртуттю негативно впливає на функції мозку. Щоб уникнути попадання великої кількості ртуті в організм, слід вживати не більше 170 г тунця в тиждень.

Капуста часто входить в списки самих здорових продуктів, але слід пам’ятати: більшість хрестоцвітних овочів утримують в собі багато вітаміну К, який сприяє згортанню крові. Для сердечників і приймають антикоагулянти це дуже небезпечно.

Арахісове масло має безліч шанувальників по всьому світу, але, перш ніж купувати його в магазині, переконайтеся, що у вас немає алергії на арахіс. Анафілаксія, яку цей горіх спосіб викликати у алергетиків, може спровокувати різке звуження дихальних шляхів, шок і втрату свідомості.

Далі – вода. Нас регулярно закликають випивати два літри в день, але насправді фізіологічна потреба у воді у всіх людей різна. Якщо людина випиває стільки води, що вона розбавляє концентрацію натрію в крові і створює дисбаланс електролітів, виникає гіпонатріємія – водна інтоксикація, небезпечна насамперед для головного мозку.

Також обережніше треба бути з мигдалем. У складі сирого гіркого мигдалю присутня токсична синильна кислота, яка може завдати шкоди організму. Інші потенційно небезпечні продукти – це соєвий соус і мускатний горіх: у першому занадто багато солі, у другому присутній з’єднання міристицин, яке здатне бути токсичним.

Джерело: МедікФорум