Дослідження вчених з Австралії допомогло краще зрозуміти природу такого небезпечного захворювання, як рак кишечника, передає MedicalXpress. Фахівцям вдалося з’ясувати, які причини обумовлюють схильність до розвитку даного виду онкологічних недуг, а також знайти спосіб його запобігти.

Учасниками даного проекту стали 370 тисяч австралійців у віці від 18 до 100 років – всі вони були об’єктом спостережень у семи наукових проектах. Проаналізувавши отриману в цих дослідженнях інформацію, фахівці виявили, як співвідноситься захворюваність на рак кишечника з підлогою людей. Зокрема, виявилося, що в цілому для чоловіків ця хвороба більш характерна, ніж для жінок.

Автори дослідження констатували: розвиток раку кишечника можуть провокувати чотири причини: зайва вага, ожиріння, куріння і алкоголь.

«У жінок зайва вага і ожиріння не так тісно корелювали з раком кишечника, як у чоловіків», – зауважили при цьому австралійські біологи.

За словами співавтора даного проекту доцента Клер Вайдич, рекомендації вчених про способи профілактики онкологічного захворювання можуть здатися банальними, але саме вони найбільш ефективні: для запобігання раку кишечника потрібно не курити, уникати переїдання і зловживання алкоголем.