Медики розповіли, як зберегти хребет здоровим на довгі роки.

Мало хто з сучасних людей до 40 років може похвалитися тим, що у них жодного разу не боліла спина. Медпрацівники стверджують, що в більшості випадків причина таких болів, викликаних різними деформаціями в хребті, – це сама людина, точніше, її спосіб життя і звички.

За словами фахівців, є кілька правил, дотримання яких надійно захищає від болісних проблем зі спиною.

Не піднімайте тяжкості. Якого б героїчного вчинку не вимагала ситуація, пам’ятайте: ваш хребет – це те, на чому тримається все тіло, і дії, які загрожують його цілісності можуть в цілому позбавити тіло можливості нормально функціонувати. Особливо це правило стосується жінок, так як у них хребет набагато слабкіший, ніж у чоловіків.

Читайте також:  Стоматолог розповів, як позбутися кровоточивості ясен

Постава. У положенні сидячи і стоячи тримайте спину прямою – завдяки цьому навантаження правильно розподіляється по всьому хребту, попереджається його викривлення.

Намагайтеся не повніти. Ожиріння є додатковим навантаженням на хребет, а він у людини як істоти прямоходячої і без того постійно випробовується гравітацією на міцність. При великих скупченнях жиру цілком реальні деформації хребетних дисків.

Їжте продукти, збагачені кальцієм. Цей мікроелемент ідеальний для здоров’я кісток, так що налягайте на сир та інші молочні продукти.

Ходіть тільки в зручному взутті. Високі підбори, вузьке взуття, здавлює стопу, а також плоска, абсолютно позбавлена будь-якого підйому підошва – це те, що «вбиває» стопи та хребта.

Читайте також:  Вчені знайшли ще один привід стежити за вагою: нове дослідження

Тренуйте м’язи. Щільний м’язовий «корсет» надійно підтримує хребет, робить його менш уразливим перед ушкодженнями. Пружні треновані м’язи – один з найкращих засобів захисту від болів в спині.

Джерело: МедікФорум