Щоб у разі непередбачених симптомів надати можна було швидко надати першу допомогу комусь із близьких або ж собі, аптечку слід заповнювати дійсно необхідними ліками.

Зазвичай домашня аптечка зазвичай включає в себе різні бинти і допоміжні засоби, а також ліки, що продаються без рецепту. Експерти рекомендують оснащувати аптечки препаратами, які можуть бути корисними при болях, лихоманці, діареї, а також засобами або дезінфекції ран і їх загоєння.

Наступні шість лікарських засобів фахівці вважають актуальними для будь-якої домашньої аптечки, пише журнал Fit for Fan.

Краплі або спрей від закладеності носа. Слід подбати про те, щоб препарат містив протинабрякові речовини, такі як ксилометазолин або оксиметазолин, – вони ефективно очищають ніс. Носові краплі або назальний спрей від застуди ніколи не слід використовувати протягом більше п’яти-семи днів. Будь-хто, хто використовує препарат довше, ризикує, що слизова оболонка носа звикне до препарату і знову почне набрякати після відмови від нього.

Засоби для загоєння і дезінфекції ран. Бактерії, грибки і віруси швидко поширюються на пошкоджених ділянках, тоді як відповідний дезінфікуючий засіб може допомогти впоратися з проблемою в одне застосування.

Для прискорення процесу загоєння можна використовувати креми і мазі, що містять декспантенол або оксид цинку.

Ліки для першої допомоги при лихоманці і болю. Активні речовини ібупрофен, парацетамол або ацетилсаліцилова кислота допомагають у боротьбі з головними болями або болями в тілі – вони знімають слабкий або помірний біль, зменшують запалення і знижують температуру.

Щоб уникнути будь-яких побічних ефектів, слід звертати увагу на точне дозування, зазначене в інструкціях до ліків.

Ліки від діареї. Тим, хто страждає від раптової діареї, слід вдаватися до електролітних сумішей: електроліти замінюють важливі речовини, які губляться при діареї, що особливо важливо при лікуванні дітей і літніх людей.

Крім того, в боротьбі з діареєю ефективні засоби з лоперамідом, який забезпечує спокійну роботу кишечника і допомагає при важкій, спастичній діареї. Але даний препарат слід приймати без консультації з лікарем не більше двох днів.

Засоби від болю в горлі. При болю в горлі болісним стає ковтання, і для полегшення цього симптому потрібно перш за все одне: багато слини. Рясне слиновиділення зволожує слизову оболонку глотки – і полегшує ковтання. Крім того, в слині містить антитіла, які борються із застудою. Таблетки з сіллю Емсера можуть стимулювати слиновиділення і тим самим полегшувати дискофорт в горлі.

Ліки від кашлю. У боротьбі з надокучливим кашлем особливо ефективний декстрометорфан: він бореться з виснажливим сухим кашлем і забезпечує більш спокійні ночі. Водночас препарат слід приймати без лікаря лише кілька днів.

Щоб полегшити кашель, коли вже виділяється слиз, корисним буде рясне пиття. З аптечних засобів для відділення мокротиння можна використовувати амброксол, ацетилцистеїн.