ГоловнаНовини Здоров'я3 зміни в способі життя, які можуть запобігти інсульту і інфаркту краще ліків

3 зміни в способі життя, які можуть запобігти інсульту і інфаркту краще ліків

Німецькі експерти стверджують, що невеликі зміни в способі життя можуть запобігти 50 відсотків інсультів і серцевих нападів, і працювати краще, ніж гіпотензивні препарати.

Тиск

На думку Мартіна Халле, директор медичного Центру профілактичної та спортивної медицини в Технічному університеті Мюнхена і члени Науково-консультативної ради Німецького фонду серця, багато людей недооцінюють особистий ризик високого кров’яного тиску. Це заважає своєчасно діагностувати гіпертонію, через яку підвищується ймовірність летального результату, асоційованого з інсультом і серцевим нападом.

“Близько 50 відсотків інфарктів та інсультів міокарда можна було б запобігти, якби артеріальна гіпертензія була своєчасно діагностована і оптимально нейтралізована”, – заявив доктор Мартін Халле в публікації журналу Focus.

За словами кардіолога, часто артеріальний тиск на рівні 140/90 або трохи нижче здається пацієнтам цілком задовільним. Лікар не підтримує таку поблажливість: за його словами, навіть невелике перевищення параметрів тиску може бути небезпечним для серцево-судинної системи.

Читайте також:  Розкрито 5 щоденних звичок, які покращують здоров'я мозку

«Навіть злегка підвищений кров’яний тиск, на 10 або 20 мм рт. пошкоджує судини. При тиску 160 навантаження на серце просто величезне. Тільки при значенні 120/80 мм рт.ст. судини не піддаються несприятливому навантаженню”, – підкреслив експерт.

Він уточнив, що особливо значним шкоду підвищеного тиску виявляється для судин головного мозку, серця і нирок, при цьому серце пошкоджується в довгостроковій перспективі, виникають передумови до серцевої аритмії та миготливої аритмії, утворенню тромбів.

Три основні причини гіпертонії. Причини, за якими гіпертонія вражає все більше і більше людей, очевидні, говорить професор Мартін Халле. До них він відносить надмірну вагу, відсутність фізичних вправ і нездоровий раціон.

Читайте також:  Небезпечніший за алкоголь: названо головний продукт, який викликає рак

Як розпізнати гіпертонію. Часто гіпертонія розпізнається тільки тоді, коли високим тиском вже виявляються пошкоджені судини і внутрішні органи. Гіпертонія не має специфічних симптомів. Про неї можуть говорити денна сонливість і втома, головні болі. Кардіолог рекомендує регулярно перевіряти артеріальний тиск у віці після 40 років, незважаючи на самопочуття.

3 зміни в способі життя, що запобігають інсульту та інфаркту. Професор Мартін Халле констатує: рух у цьому відношенні особливо ефективний. Так, щоденна 15-хвилинна прогулянка може знизити артеріальний тиск на 5-8 мм рт. ст. Збільшення фізичної активності – це зміна способу життя номер один, каже експерт.

Читайте також:  Чим гарбуз корисний для здоров'я

Втрата зайвої ваги – ще одна важлива умова. Позбавлення від 10 зайвих кілограмів знижує кров’яний тиск на 5-10 мм рт.
Що стосується харчування, Мартін Халле рекомендує їсти менше хліба, ковбаси і сиру, більше овочів і круп. Крім того, необхідно обмежувати себе в солі.

«Здоровий раціон з високим вмістом овочів плюс щоденні фізичні вправи автоматично призводять до зниження ваги – і це три найбільш важливих природних антигіпертензивних засобів. У разі помірної гіпертонії вони часто допомагають нормалізувати артеріальний тиск без використання ліків», – заявив німецький кардіолог.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News