ГоловнаНовини Здоров'я3 зміни в способі життя, які можуть запобігти інсульту і інфаркту краще ліків

3 зміни в способі життя, які можуть запобігти інсульту і інфаркту краще ліків

Німецькі експерти стверджують, що невеликі зміни в способі життя можуть запобігти 50 відсотків інсультів і серцевих нападів, і працювати краще, ніж гіпотензивні препарати.

Тиск

На думку Мартіна Халле, директор медичного Центру профілактичної та спортивної медицини в Технічному університеті Мюнхена і члени Науково-консультативної ради Німецького фонду серця, багато людей недооцінюють особистий ризик високого кров’яного тиску. Це заважає своєчасно діагностувати гіпертонію, через яку підвищується ймовірність летального результату, асоційованого з інсультом і серцевим нападом.

“Близько 50 відсотків інфарктів та інсультів міокарда можна було б запобігти, якби артеріальна гіпертензія була своєчасно діагностована і оптимально нейтралізована”, – заявив доктор Мартін Халле в публікації журналу Focus.

За словами кардіолога, часто артеріальний тиск на рівні 140/90 або трохи нижче здається пацієнтам цілком задовільним. Лікар не підтримує таку поблажливість: за його словами, навіть невелике перевищення параметрів тиску може бути небезпечним для серцево-судинної системи.

Читайте також:  Ранній шлюб може спровокувати алкоголізм

«Навіть злегка підвищений кров’яний тиск, на 10 або 20 мм рт. пошкоджує судини. При тиску 160 навантаження на серце просто величезне. Тільки при значенні 120/80 мм рт.ст. судини не піддаються несприятливому навантаженню”, – підкреслив експерт.

Він уточнив, що особливо значним шкоду підвищеного тиску виявляється для судин головного мозку, серця і нирок, при цьому серце пошкоджується в довгостроковій перспективі, виникають передумови до серцевої аритмії та миготливої аритмії, утворенню тромбів.

Три основні причини гіпертонії. Причини, за якими гіпертонія вражає все більше і більше людей, очевидні, говорить професор Мартін Халле. До них він відносить надмірну вагу, відсутність фізичних вправ і нездоровий раціон.

Читайте також:  Лікарі повідомили про тяжкі наслідки COVID-19: від втрати пам'яті до паралічу

Як розпізнати гіпертонію. Часто гіпертонія розпізнається тільки тоді, коли високим тиском вже виявляються пошкоджені судини і внутрішні органи. Гіпертонія не має специфічних симптомів. Про неї можуть говорити денна сонливість і втома, головні болі. Кардіолог рекомендує регулярно перевіряти артеріальний тиск у віці після 40 років, незважаючи на самопочуття.

3 зміни в способі життя, що запобігають інсульту та інфаркту. Професор Мартін Халле констатує: рух у цьому відношенні особливо ефективний. Так, щоденна 15-хвилинна прогулянка може знизити артеріальний тиск на 5-8 мм рт. ст. Збільшення фізичної активності – це зміна способу життя номер один, каже експерт.

Читайте також:  Які ускладнення можуть загрожувати тим, хто перехворів на коронавірус

Втрата зайвої ваги – ще одна важлива умова. Позбавлення від 10 зайвих кілограмів знижує кров’яний тиск на 5-10 мм рт.
Що стосується харчування, Мартін Халле рекомендує їсти менше хліба, ковбаси і сиру, більше овочів і круп. Крім того, необхідно обмежувати себе в солі.

«Здоровий раціон з високим вмістом овочів плюс щоденні фізичні вправи автоматично призводять до зниження ваги – і це три найбільш важливих природних антигіпертензивних засобів. У разі помірної гіпертонії вони часто допомагають нормалізувати артеріальний тиск без використання ліків», – заявив німецький кардіолог.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News