Завдяки своїм потужним протизапальним і лужним властивостям ці харчові продукти здатні поліпшити ваше самопочуття, якщо вам поставили неприємний діагноз “виразка шлунка”.

Виразка шлунка – це захворювання, яке розвивається в слизовій оболонці в результаті надмірного виділення шлункових соків.

Найпоширенішою причиною розвитку цієї хвороби є стрімке зростання бактерії хелікобактер пілорі, хоча іноді виразка шлунка виникає в результаті надмірного вживання певних медикаментів.

Одними з головних ознак виразки шлунка є біль і печіння в животі. Крім того, виразка шлунка супроводжується кислотним рефлюксом, тяжкістю в шлунку і втратою здатності перетравлювати продукти, які можуть подразнювати слизову оболонку шлунка.

У більшості випадків хворому рекомендують внести незначні зміни в щоденний раціон. Втім, бувають випадки, коли виразка шлунка стає причиною різних ускладнень і навіть призводить до нудоти і блювоти. У таких випадках необхідно не зволікати і відразу звернутися до лікаря.

Насправді є велика кількість продуктів, які зменшують неприємні симптоми виразки.

Які продукти рекомендується вживати хворим на виразку?

Щоденні харчові звички мають безпосередній вплив на стан і самопочуття хворих на виразку шлунка. Деякі продукти тільки погіршують симптоми виразки, тоді як інші допомагають відновлюватися і прискорюють одужання.

Зверніть увагу, що зміна раціону – це лише доповнення до основних видів лікування, призначених лікарем. Незважаючи на те, що деякі продукти дійсно здатні контролювати симптоми виразки, їх не можна вважати повноцінною заміною рекомендованих фахівцем медикаментів.

Виразка шлунка: що можна їсти?

Якщо ви хочете позбутися від неприємних симптомів цього захворювання, варто додати в свій раціон деякі корисні продукти.

1. Морква

Цей корисний овоч заслужено вважають одним з найефективніших і необхідних для хворих на виразку шлунка. Морква володіє потужними лужними і відновлювальними властивостями, завдяки яким вона допомагає відновлювати слизову оболонку, пошкоджену надлишками шлункових соків.

Якщо ви будете регулярно додавати моркву до соків і салатів, а також готувати на її основі смачне овочеве пюре, то зможете зменшити дискомфортні відчуття і контролювати такі неприємні симптоми, як печія і кислотний рефлюкс.

2. Яблуко

Завдяки високому вмісту незамінних поживних речовин яблука є одним з найпопулярніших продуктів в раціоні хворих на виразку шлунка. Цей фрукт характеризується високим вмістом дієтичної клітковини і органічних кислот, які мають здатність регулювати роботу органів травної системи.

Яблука рекомендують вживати не тільки для зниження симптомів виразки шлунка, але і для лікування гастриту, запорів і діареї.

3. Алое вера

Речовини, що містяться в листі алое вера, відомі своїми потужними загоюючими і протимікробними властивостями. Якщо у вас виразка шлунка, можна регулярно використовувати натуральні засоби на основі алое вера. За допомогою них ви зможете контролювати процес вироблення шлункових соків і усунути подразнення слизової оболонки шлунка.

Корисні речовини, що входять до складу алое, перешкоджають інтенсивному росту бактерій “хелікобактер пілорі”, які і є головною причиною розвитку виразки шлунка. До того ж, алое вера також містить алоемодин і алоелеїн. Саме ці компоненти прискорюють процес відновлення пошкоджених тканин.

4. Банан

Ці фрукти характеризуються високим вмістом крохмалю і корисних лужних сполук, які при попаданні в організм мають здатність регулювати рівень рН в шлунку. При регулярному вживанні бананів можна зупинити процес пошкодження слизової оболонки і знизити ризик появи виразок.

Банани м’яко впливають на шлунок, а завдяки високому вмісту поживних речовин вони допомагають відновити пошкоджені тканини. До того ж, банани знижують дискомфортні відчуття, які часто виникають в результаті кислотного рефлюксу та гастриту.

5. Картопля

Оскільки картоплю вважають кращим антацидним продуктом, страви і натуральні засоби на її основі є дуже дієвими при виразці шлунка. Своїми неймовірними корисними властивостями картопля зобов’язана високому вмісту крохмалю, клітковини і незамінним антиоксидантам. Всі ці речовини мають здатність оптимізувати процес травлення.

Лужні солі, що входять до складу картоплі, зменшують ознаки запального процесу і допомагають прискорювати процес відновлення тканин. До того ж картопля має здатність боротися з печією, усувати набряки і зменшувати ознаки кислотного рефлюксу.

6. Насіння льону

При замочуванні лляного насіння у воді виділяється желейна субстанція, яка ефективно зменшує симптоми виразки. При регулярному вживанні цього продукту можна усунути ознаки запального процесу і печії, якими часто супроводжується виразка шлунка.

До того ж насіння льону є потужним природним джерелом жирних кислот Омега-3 і дієтичної клітковини. Ці поживні речовини необхідні для відновлення слизової оболонки і тканин шлунка, які пошкоджуються при виразці.

Продукти, яким не можна вживати хворим на виразку шлунка

На жаль, є велика кількість продуктів з високим вмістом кислот. Вони можуть тільки погіршити фізичний стан хворих на виразку шлунка. Дуже важливо навчитися розрізняти, які продукти є шкідливими для організму, а, отже, від них краще відмовитися на час лікування.

Якщо вам поставили діагноз “виразка шлунка”, варто виключити зі свого раціону такі продукти:

  • Кава та інші напої, що містять кофеїн
  • Солодощі та інші продукти з високим вмістом рафінованого цукру
  • Газовані напої
  • Гострі страви
  • Алкогольні напої
  • Смажена їжа і фаст-фуд
  • Хліб та інша випічка промислового виробництва.

Не забувайте, що при появі перших симптомів виразки шлунка необхідно відразу звернутися за допомогою до лікаря. Незважаючи на те, що це захворювання може мати і досить легкий перебіг, дуже важливо знати точний діагноз і отримати консультацію кваліфікованого фахівця.

Повірте, що за умови регулярного вживання корисних продуктів, згаданих вище, можна істотно зменшити неприємні симптоми виразки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГАСТРИТ І ВИРАЗКА ШЛУНКА: ЯК ПРАВИЛЬНО ЛІКУВАТИ